podkład pod wykładziny podłogowe

Zastosowanie podkładów wykładzinowych

Istnieją placówki, które charakteryzują się specyficznym przeznaczeniem. Przestrzenie, takie jak przedszkola czy szkoły nauczania początkowego, wymagają odpowiedniego przystosowania do potrzeb tych, którzy z nich korzystają. Nasi najmniejsi z pewnością nie mają wygórowanych oczekiwań co do wystroju wnętrz i mogliby świetnie bawić się w każdych warunkach, co nie zmienia jednak faktu, że powinno nam zależeć na aranżowaniu im przestrzeni w jak najlepszy sposób.

Podkład podłogowy a brak utraty ciepła

podkład pod wykładziny podłogoweW placówkach nauczania początkowego największą część czasu dzieciaki spędzają na podłodze, dlatego to właśnie ją trzeba jak najlepiej przystosować do różnego rodzaju aktywności ? od zajęć dydaktycznych, poprzez zabawowe szaleństwa, na odpoczynku, czyli tak zwanym leżakowaniu kończąc. Żeby podłoga mogła spełniać funkcję przyjaznej tym wszystkim zachowaniom, należy wyłożyć ją odpowiednim materiałem ? od wielu pokoleń najlepiej sprawdza się tutaj wykładzina, która zapewnia dzieciom odpowiedni komfort, a także bezpieczeństwo. Aby jednak mogła ona spełniać swoje zadanie w możliwie efektywny sposób, warto położyć pod nią odpowiedni podkład wykonany z materiałów ekologicznych. Polecany podkład pod wykładziny podłogowe stanowi dodatkowe zabezpieczenie przed nadmierną utratą ciepła (w zależności od grubości pianki jej współczynnik utraty ciepła waha się od 0,036 do 0,037 W/mK), a także zapewnia specyficzne warunki akustyczne. W przedszkolach najczęściej panuje ogromny hałas, a odpowiedni podkład zapewnia właściwe jego wytłumienie na poziomie nawet do czterdziestu czterech decybeli.

podkład pod wykładziny podłogoweDzięki swym właściwościom izolacyjnym pianka nie tylko gwarantuje odpowiedni komfort cieplny i akustyczny, ale także chroni przed wilgocią, co jest bardzo istotne z punktu widzenia zdrowia naszych pociech. Ważne jest, żeby stwarzać im warunki możliwie sterylne ? dzięki wodoodpornej piance wykładzina może być poddawana regularnemu czyszczeniu. Co istotne, pianka jest wykonana z materiałów ekologicznych w nieposiadających w swojej strukturze alergenów. Dzięki podkładowi sama wykładzina zyskuje dodatkową miękkość, co znacznie wpływa zarówno na komfort korzystania z niej, jak i jej żywotność ? podkład pod wykładziny zwiększa ich żywotność nawet o pięćdziesiąt procent.

Dodatkowym atutem pianek jest to, że świetnie współgrają z każdym typem ogrzewania podłogowego, zatrzymując w sobie temperaturę, zapewniając tym samym bardzo komfortowe warunki cieplne w całym pomieszczeniu. Wykładzina wraz z pianką izolacyjną to zatem doskonałe rozwiązania do każdej placówki nauczania początkowego.

Dodaj komentarz