Zastosowanie płytek gresowych

Wykończenie ścian i podłóg płytkami jest popularnym rozwiązaniem. Płytki układa się zarówno wewnątrz domu, w różnych pomieszczeniach, jak i na zewnątrz: na elewacjach, schodach, balkonach i tarasach. Aby płytka dobrze sprawdzała się na zewnątrz, przy zmiennych warunkach atmosferycznych i dużych wahaniach temperatur, należy wybrać odpowiedni jej rodzaj.

Płytka odporna na mróz

wytrzymała płytka gresowaNajwłaściwsza do tego celu będzie płytka gresowa, która jest nie tylko bardzo trwała, ale też odporna na ścieranie i mróz. Właściwości płytek gresowych wynikają nie tylko z ich składu, odmiennego niż w przypadku zwykłych płytek ceramicznych, ale też techniki produkcji. Wstępnie uformowane płytki zostają sprasowane pod wysokim ciśnieniem, a później następuje ich wypalanie w temperaturze powyżej 1200 stopni Celsjusza. Dzięki temu płytki są twarde, nienasiąkliwe i wyjątkowo wytrzymałe. Konkretne właściwości zależą właśnie od tego etapu produkcji – mocniej sprasowany produkt będzie jeszcze wytrzymalszy. Nienasiąkliwość i twardość płytek sprawiają, że do doskonały wybór do zastosowań na zewnątrz. Płytki cechuje też olbrzymia różnorodność wzorów. Można znaleźć wśród nich na przykład płytki przywodzące na myśl betonową płytę czy też deskę z litego drewna.

wytrzymała płytka gresowaPozwala to na bardzo kreatywne wykończenie np. tarasu czy elewacji płytkami drewnopodobnymi. Z jednej strony dają one świetny efekt wizualny, a z drugiej nie trzeba będzie martwić się o ich konserwację, czyszczenie czy zmianę barwy na słońcu. Wytrzymała płytka gresowa, którą planujemy wykorzystać na zewnątrz domu, powinna być też antypoślizgowa, dzięki czemu chodzenie po niej nawet po deszczu czy zimą będzie bezpieczne. Przy wyborze płytek należy także zwrócić uwagę na klasę ścieralności, gdyż inny produkt sprawdzi się na schodach prowadzących do domu, inny na przydomowym tarasie, a inny przed wejściem do sklepu czy obiektu użyteczności publicznej, przez który codziennie przewijają się setki ludzi. Gres to materiał twardy, trwały, odporny na ścieranie i uszkodzenia. Do zastosowania na zewnątrz doskonale sprawdzą się płytki wykonane z gresu technicznego – matowego lub polerowanego. To płytki do zadań specjalnych, które zniosą najtrudniejsze nawet warunki i intensywne użytkowanie.

We wnętrzach z kolei sprawdzi się gres porcelanowy, występujący w szerszej gamie wzorów i kolorów. Płytki gresowe powinniśmy dobierać w zgodzie nie tylko z naszym gustem, ale też według miejsca zastosowania i warunków, na jakie będzie narażony: temperatury, wilgotności a także intensywności użytkowania.

Płytki kupisz na stronie https://www.misjalazienka.pl

Dodaj komentarz