Dostarczane do firm regały magazynowe charakteryzują się uniwersalną i modułową konstrukcją. Z tych samych regałów mogą korzystać przedsiębiorstwa z branży automotive, budowlanej i chemicznej. Oprócz hal magazynowych regały znajdują zastosowanie w piwnicach, warsztatach i hurtowniach. Producenci regałów dbają o to, żeby posiadały one odpowiednie atesty. Nad jakością wykorzystywanych w miejscach pracy regałów czuwa między innymi Państwowa Inspekcja Pracy.
Regały metalowe od najlepszych producentów
Wszystkie elementy muszą spełniać stawiane przez tę instytucję wymagania. W zależności od typu regału słupki posiadają perforację, która rozmieszczona jest w równomiernych odstępach ? co 67, 51 lub 30 milimetrów. Takie parametry jak wysokość regału oraz grubość ramy nośnej różnią się zależnie od indywidualnych oczekiwać klientów. Producenci podchodzą indywidualnie do każdego zamówienia, co pozwala wykorzystać dostępną przestrzeń magazynową z maksymalną efektywnością. Wspomniane parametry przekładają się na maksymalne obciążenie, które waha się od 70 do 4500 kilogramów. W przypadku tak dużego obciążenia niezbędne jest wzmocnienie wszystkich elementów. Producenci stosują wówczas specjalne konstrukcje oparte o wysokiej jakości stal. Duże znaczenie ma także sposób przenoszenia obciążenia z belki na słupki. Wysokiej jakości regały metalowe zaufany producent zaprojektuje, wykona i dostarczy zgodnie z indywidualnymi oczekiwaniami przedsiębiorcy.
Rozpiętość belek waha się w przedziale od 300 do 1000 milimetrów. W przypadku regałów wysokiego składowania oraz paletowych stosuje się belki o szerokości od 800 do 3600 milimetrów. Większa rozpiętość belek przekłada się na wyższy udźwig regału. W profilu znajdują się gniazda oraz zaczepy, co eliminuje możliwość wypięcia się belki z regału. Producenci posiadają kilkadziesiąt różnych modeli belek, co pozwala dopasować regał do indywidualnych potrzeb. Stal wykorzystywana przez producentów regałów musi charakteryzować się wysokim poziomem sztywności i stabilności, a także odpornością na obciążenia. W celu zabezpieczenia regałów przed korozją na etapie produkcji są one malowane proszkowo. Wszystkie profile posiadają dzięki temu jednolitą warstwę ochronną.
Każdy producent musi pilnować tego, żeby regały spełniały wymogi stawiane przez Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 26.09.1997 r. w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy. Jakość regałów jest szczegółowo określona także w normie PN-88/M-78321. Testując swoje regały, producenci muszą obciążać je ponad dwukrotnie względem deklarowanego maksymalnego udźwigu.