System odkurzania

Zasada działania centralnego systemu odkurzania

Czyszczenie większego zakładu lub fabryki to niemały problem dla firm sprzątających oraz właścicieli tych miejsc. Zazwyczaj podczas pracy z maszynami wydobywa się bardzo dużo pyłu, kurzu. Aby sobie z tym poradzić stworzono specjalistyczne systemy, które zajmują się likwidowaniem wszelkich ciał stałych oraz innych zanieczyszczeń z otoczenia. Jest to duże ułatwienie, ponieważ odkurzanie dużej hali przemysłowej może stanowić kłopot i pochłonąć dużo czasu. 

Czy warto zastosować system odkurzania?

System odkurzaniaSystem ten usuwa brud za pomocą rur, które można zamontować w dowolnym miejscu. Pozwala to na jednoczesne zbieranie zanieczyszczeń bez względu na moc i właściwości urządzenia ssącego. W zależności od powierzchni sprzątania systemy odkurzania są zaprojektowane tak, aby uwzględniać wielkość i właściwości obszaru, na którym mają zostać zamontowane. Jest to szczególnie potrzebne w przemyśle, ponieważ niweluje zanieczyszczenia przez specjalne odciągi pyłów. Warto o tym pomyśleć przed pełnym wykończeniem ścian dlatego, że integralnym składnikiem tego systemu są rury PCV, które są zazwyczaj ukryte w murach danego budynku. Owe rury łączą się z jednostką sprzątającą przez gniazda ssące. Wystarczy do nich podłączyć wąż i odkurzyć pomieszczenie. Brud odprowadzany jest do pojemnika w systemie centralnego odkurzania.

System odkurzaniaZamiast montowania ciężkiego sprzętu sam wąż wystarczy, by wszystko dobrze odkurzyć. Można go podpiąć do gniazd, długość przewodu oraz liczba miejsc ssących dostosowana jest do indywidualnych potrzeb sprzątanej powierzchni. Zazwyczaj system jest uzależniony od wielkości budynku, ilości pięter oraz rozkładu pomieszczeń. Tworzywo, z którego zrobione są systemy centralnego odkurzania posiada właściwości antystatyczne, żeby zapobiegać przyleganiu drobin pyłu i kurzu do elementów instalacji. Warunkiem efektywnego działania systemu jest jej szczelność. Dlatego, aby zniwelować wszystkie awarie, trzeba połączyć wszystkie elementy tak, żeby nie zmniejszać siły zasysania, co z kolei jest przyczyną głośnego działania instalacji.

Używanie systemu centralnego odkurzania jest podobne do tradycyjnego urządzenia, polega głównie na zasysaniu powietrza wraz z znajdującymi się w powietrzu zanieczyszczeniami. Różnicą jest jedynie budowa i obsługa. System odkurzania centralnego można montować nie tylko w halach produkcyjnych czy fabrykach, ale również w prywatnych mieszkaniach. Wymaga to mniejszej ilości sprzętu, lecz warto to zainstalować przed wykończeniem budynku lub w czasie remontu, kiedy ekipa ma stały dostęp do rur PCV, które odgrywają główną rolę w procesie odkurzania.