stolik z podnoszonym blatem

Zalety małego stolika z podnoszonym blatem

Tym, co charakteryzuje współczesne wnętrza jest minimalizm. Główną zaletą tego nurtu w sztuce zdobienia jest to, że nie tylko pozwala urządzić mieszkanie w sposób, dzięki któremu będzie się ono prezentowało wyjątkowo korzystnie, ale ? przede wszystkim ? charakteryzuje go wysoka funkcjonalność.

Mały i praktyczny stolik

stolik z podnoszonym blatemArchitekci mają tutaj ogromne pole do popisu ? mając ograniczony zestaw rozwiązań, muszą się wykazać dużą kreatywnością. Jeszcze do niedawna mogli oni projektować przedmioty o rozmaitym przeznaczeniu w myśl zasady ?do wszystkiego co innego?. Tymczasem dziś jeden przedmiot musi spełniać wiele funkcji jednocześnie. Zamiast więc trzech różnych stołów na wyposażeniu salonu, wystarczy jeden mały stolik z podnoszonym blatem. Obecnie powoli odchodzi się od tradycji spędzania wszystkich uroczystości w rodzinnym gronie, kiedy to wszyscy zasiadają przy jednym, ogromnym, suto zastawionym stole. Współczesne społeczeństwo preferuje raczej mniej sztywne imprezy, na których przy szwedzkim stole każdy wrzuci coś na ruszt, po czym uda się porozmawiać z bliskimi na drugim końcu pokoju.

stolik z podnoszonym blatemW takim wypadku doskonale sprawdza się właśnie stół, który na co dzień może pełnić rolę małego stolika do kawy lub obejrzenia serialu (inną rzeczą jest odchodzenie od obowiązku posiadania wielkiego telewizora w salonie na rzecz spędzania wolnego czasu przy laptopie lub bardziej aktywnie ? na siłowni lub w parku), a na specjalne okazje może stać się blatem na przekąski. Możliwość regulacji wysokości zapewni domownikom stół na wszystkie okazje ? mały stolik można sprawnie przemienić w stół obiadowy dla czterech osób lub w centrum rozrywki na spotkaniu towarzyskim osób lubiących gry planszowe. Istnieje wiele rodzajów takich stolików. Na uwagę zasługuje z pewnością stolik, którego wysokość blatu reguluje się za pomocą manualnej rączki ? wystarczy zatoczyć kilka okręgów, żeby powierzchnia stołu podniosła się o nawet kilkadziesiąt centymetrów. Inne z kolei stoliki mogą mieć nawet szersze zastosowanie ? po uniesieniu blatu odsłania się w nich bardzo pojemna szafka, w której można umieścić najrozmaitsze przedmioty (od gazet, poprzez podkładki pod kubki, na ładowarkach i innych sprzętach elektronicznych kończąc.

Zastosowanie tych niezwykle praktycznych mebli tak naprawdę nie ma końca, z kolei architekci wciąż nie przestają zaskakiwać nowymi pomysłami, dlatego warto być na bieżąco ze wszystkimi nowinkami. Stoliki z podnoszonymi blatami świetnie odnajdą się w każdym małym mieszkaniu, pełniąc zarówno funkcję użytkową, jak i estetyczną.

Dodaj komentarz