listwy ścienne mdf

Wykończenie wnętrza listwami ściennymi MDF

Przeprowadzenie generalnego remontu mieszkania to zawsze ogromne obciążenie dla domowego budżetu. Zależy nam zwykle na tym, żeby efekt był zarówno efektowny, jak i solidny i niedrogi. Na remoncie nie ma co oszczędzać, ponieważ lepiej jest jednorazowo wydać więcej pieniędzy i mieć spokój na wiele lat, niż zrobić fuszerkę i musieć za chwilę dokonywać napraw.

Listwy z MDF na ścianę

 listwy ścienne mdfJeśli jednak dysponujemy ograniczonym budżetem, a zależy nam na długotrwałym i atrakcyjnym efekcie, istnieje kilka rozwiązań, które pomogą załatwić sprawę. Zamiast wydawać ogromne sumy na trójwymiarowe kamienne płyty, które mogłyby zdobić ściany naszego salonu, warto zainwestować w sztukaterie, które powracają ostatnimi czasy do łask. Dzięki płytom pilśniowym można uzyskać naprawdę rewelacyjny efekt, zachowując przy tym nieco grosza, na przykład na dodatki, którymi przyozdobimy kuchnię czy łazienkę. Co więcej, eleganckie listwy ścienne MDF są przyjazne środowisku, powstają bowiem ze strużyn powstałych w trakcie obróbki drewna ? dzięki nim nic się nie marnuje. Płyty MDF stanowią bardzo solidny materiał wykończeniowy, który doskonale nadaje się do nadawania mu dowolnego kształtu, dlatego świetnie nadadzą się do dosłownie każdego wnętrza, niezależnie od tego, jakiego rezultatu oczekujemy.

 listwy ścienne mdfZnakomicie podkreślą charakter stylizowanego na dawne czasy mieszkania, które miałoby imitować wnętrze dziewiętnastowiecznych pałacyków szlacheckich, dlatego też świetnie sprawdzą się także jako wykończenie wnętrz muzeów i domów kultury. Fenomenalnie wpasują się również do nowoczesnego mieszkania utrzymanego w minimalistycznym stylu. Ponieważ można je poddać dowolnej obróbce, stanowić mogą zarówno jedynie element dekoru, jak i wypełnienie całej powierzchni ściany. Wykonywane są na wymiar, więc dopasują się do każdego wnętrza. Ich montaż nie wymaga wzywania ekipy fachowców ? przy odrobinie zaangażowania listwy MDF można zamontować samodzielnie. Wystarczy podstawowy zestaw narzędzi oraz dobrze trzymający klej. Są lekkie, dlatego nie ma obawy, że coś może pójść nie tak ? raz przymocowane będą trzymały przez długie lata.

Płyty pilśniowe mają fabrycznie białą barwę, jednak istnieje możliwość przemalowania ich na dowolny kolor, a nawet nadania im charakteru poprzez celowe postarzenie ich powierzchni. Doskonale znajdą się zatem w każdym wnętrzu. Listwy i płyty MDF są materiałem bardzo tanim i uniwersalnym ? stanowią znakomitą alternatywę dla droższych rozwiązań, takich jak panele wykonane z litego drewna czy też wspomniane już trójwymiarowe kafle ścienne z kamienia.

Dodaj komentarz