ekskluzywna pościel

Wybór właściwej kołdry i poduszki

Jakość snu zależy nie tylko od tego na jakim materacu śpimy, ale także od tego czym się otulamy podczas snu i na czym kładziemy głowę. Zła poduszka może przyczyniać się do problemów z kręgosłupem i trudnościami z zasypianiem, a kołdra może sprawiać, że będziemy się przegrzewać w nocy lub marznąć. Jak dobre wybrać te elementy pościelowe, żeby mieć gwarancję komfortowego odpoczynku nocnego?

Łatwiej jest zdecydowanie znaleźć dobrą kołdrę

bardzo ekskluzywne kołdry i poduszkiTrzeba brać pod uwagę wielkość łóżka jak i nasz wzrost ? nie może być ona zbyt krótka, by wystawały nam stopy w ciągu nocy. Warto wybrać nieco większy rozmiar, szczególnie jeśli lubimy zwijać sobie kołdrę pod głową lub zawijać się nią metodą ,,na tortillę?. Obecnie najpopularniejsze są kołdry z wypełnieniem silikonowym antyalergicznym. Jest ono miękkie, lekkie, nie zbryla się tak jak ,watolina i jest zdecydowanie mniej problematyczne niż kołdry z pierzem. Warto celować w te z pikowaniami, bo wtedy wypełnienie rozkłada się bardziej równomiernie. Do wyboru są zarówno cienkie kołdry na lato, jak i te grubsze na zimę. Ciekawym rozwiązaniem są warianty całoroczne, składające się z dwóch cienkich kołder łączonych napami. Wtedy można je łączyć lub rozczepiać w zależności od tego czy jest nam ciepło czy zimno.

ekskluzywna pościelZdecydowanie trudniej jest wybrać odpowiednią poduszkę. Tu nie liczy się tylko jej długość czy szerokość, ale przede wszystkim grubość i materiał wypełnienia. Dla osób śpiących na plecach przeznaczone są poduszki cieńsze, bardziej płaskie, z kolei dla tych co śpią na boku są, poduszki grubsze lub te profilowane w kształcie fali. Zdecydowanie odradza się zakup mocno puchowych, grubych, wielkich poduch, które przyczyniają się do deformacji kręgosłupa. Lepiej jest wybrać modele z pianki termoelastycznej, dopasowującej się do kształtu szyi i głowy lub też ekologiczne poduszki z gryką lub innym zbożem, które przesuwa się pod ciężarem głowy i delikatnie szumi, co może ułatwić zasypianie. Warto pamiętać, że bardzo ekskluzywne kołdry i poduszki znajdziemy bez problemu, w sklepach internetowych. tam też znajdziemy idealne poszewki bawełniane lub jedwabne na nie, jak również pasujące prześcieradła.

Idealnie dobrane kołdry i poduszki wraz z poszwami, sprawią, że łóżko stanie się dla nas wygodnym, komfortowym miejscem na odpoczynek w dzień i w nocy. Warto poświęcić więcej czasu na wybór takowych produktów, tak by zadbać również o swoje zdrowie i zadbany kręgosłup. Z pewnością w dłuższej perspektywie jest to rzecz znacząca dla każdego z nas.