szafki łazienkowe z lustrami

Wybór dobrej szafki łazienkowej

W łazience musi być miejsce nie tylko na wannę lub kabinę, umywalkę i toaletę. Znaleźć się tam muszą kosmetyki, ręczniki, środki do czyszczenia łazienki. Stawianie ich na widoku nie jest dobrym rozwiązaniem. Będą się one kurzyć i brudzić, a poza tym nie każdy chce by goście widzieli co trzyma w łazience np. artykuły higieniczne.

Szafki nad umywalką

szafki łazienkowe z lustramiDlatego też dobrym rozwiązaniem jest zainwestowanie w solidną szafkę łazienkową. Jak wybrać najlepszy model? Na co patrzeć przy zakupie? Mamy szafki wiszące, stojące oraz podblatowe. Stylowe szafki łazienkowe z lustrami montowane są nad umywalką, te bez lustra można zamontować np. we wnęce ściennej. Do wyboru są szafki dwudzielne oraz trójdzielne, a także szafki zamykane z zewnętrznymi półkami. Wiadomo ? im większa szafka tym więcej rzeczy się w niej zmieści. Szafka z półkami jest o tyle dobra, że wtedy najczęściej używane rzeczy są zawsze pod ręką i nie trzeba ich stawiać na umywalce gdzie łatwo można je przewrócić. Z kolei lustra na szafkach sprawiają, że nie trzeba już ich montować dodatkowo, co pozwala zaoszczędzić miejsce. Drugą opcją są szafki stojące. To propozycja dla większych łazienek, można także je łączyć z szafkami podblatowymi. Szafki stojące są idealne do przechowywania szlafroków, czy ręczników, jak również rzadziej używanych rzeczy. Czasem widuje się szafki z wysuwanym koszem, który może służyć jako kosz na brudne ubrania. Warto celować również w szafki narożne, bo pozwalają na oszczędzanie miejsca w łazience.

szafki łazienkowe z lustramiPopularne są także szafki podblatowe. Są one niejako obudową dla umywalki. Zasłaniają odpływ, co wpływa na estetykę wnętrz. Z przodu zwykle maja zamykane drzwiczki, a po bokach mogą mieć jeszcze dodatkowe półki. Dzięki takiej szafce ma się też więcej miejsca by postawić mydło, czy położyć ręcznik podczas mycia. Poza rodzajem szafki warto zastanowić się też nad jej wielkością, kształtem i kolorem. Powinna ona pasować do wystroju wnętrza, powinniśmy zmieścić w niej wszystko co trzeba. Inaczej trzeba będzie dokupować kolejne meble, czy półki, co przedroży inwestycję i zagraci przestrzeń. Lepiej jest dwa razy się zastanowić przed ostatecznym zakupem czy to na pewno szafka która się sprawdzi w naszym domu.

Reasumując, można kupić szafki do zamocowania na ścianie, do postawienia na podłodze, czy do podstawienia pod umywalkę. Dobrze jest kupować szafki funkcjonalne, na przykład takie z lustrami, koszami na brudne ubrania, czy z dodatkowymi półkami na zewnątrz. Drugorzędne, jednak nadal ważne jest wybranie koloru i wielkości szafki.

Dodaj komentarz