producent mebli kuchennych

W obliczu małych przestrzeni – kuchnia w kawalerce

Popularne ?less is more? wciąż utrzymuje miano trendu w projektowaniu przestrzennym oraz nowoczesnym wzornictwie. Jednak czasem coś małego może stać się dla nas wyzwaniem- mowa tu o kawalerkach. Te niewielkie lokum o metrażu rzadko przekraczającym nieco ponad 30m? to prawdziwy test kreatywności zarówno dla właściciela jak i doświadczonego projektanta.

Meble z gwarancją producenta

producent mebli kuchennychJak zaprojektować wygodną przestrzeń w małym mieszkaniu, aby znalazło się w nim miejsce na gotowanie, pracę i relaks? Rynek nieruchomości najczęściej oferuje inwestorom indywidualnym kawalerki o otwartym charakterze przestrzennym, gdzie do naszej dyspozycji pozostaje duży pokój wraz z gotowym do aranżacji aneksem kuchennym lub- jeśli mamy szczęście oddzielną kuchnią i pokojem. Oczywiście zdecydowanie bardziej komfortowym wariantem jest ten drugi, jednak czy decydując się na pierwszy musimy rezygnować z wymarzonego projektu swoich czterech kątów? Otwarta kuchnia to często również ideał funkcjonalnej przestrzeni dla właścicieli dużych mieszkań oraz domów jednorodzinnych. Jednak w kawalerce często musimy jednocześnie pogodzić kuchnię nie tylko z salonem, ale i całym mieszkaniem. 30m? to mimo wszystko spora przestrzeń, na której- jeśli się postaramy z powodzeniem zrealizujemy projekt ergonomicznej i wygodnej kuchni. Aby praktycznie rozdzielić pokój i przestrzeń gospodarczą dobrze będzie zastosować ciekawe płytki ceramiczne oraz pomyśleć o wprowadzeniu ustawnej wyspy, gdzie od strony roboczej będziemy mogli zamontować półki lub szafki.

producent mebli kuchennychTakie rozwiązanie pozwoli nam zaaranżować jednocześnie jadalnię oraz dodatkowe miejsce do pracy w trakcie przygotowywania posiłków. Małe przestrzenie często wymagają od nas nieco kreatywności, dlatego projekt zabudowy kuchennej najlepiej będzie zrealizować w oparciu o indywidualny projekt, w którym uwzględnimy wszystkie istotne dla nas parametry. Renomowany producent mebli kuchennych to gwarancja pełnego przystosowania projektu do wymagań klienta. Dodatkowo w cenie bardzo często zapewniony jest już fachowy montaż oraz ewentualna liczba poprawek (za większą ilość zmian będziemy zobligowani uiścić dodatkową opłatę). Średnie ceny związane z wykonaniem projektu oraz montażem zabudowy kuchennej zaczynają się już od około 3000,00zł w górę. W trakcie pracy nad funkcjonalnym rozmieszczeniem poszczególnych elementów wyposażenia naszej kuchni kierujmy się przede wszystkim ergonomią i podziałem na strefy pracy, co ułatwi nam późniejszą organizację oraz gotowanie w towarzystwie, np. wspólnie z przyjaciółmi.

Nie dajmy się zwieźć magii małych przestrzeni i pomyślmy także o praktycznych sprzętach takich jak piekarnik, który możemy obecnie umieścić w zabudowie pomiędzy pionem szafek oraz zmywarce, która również może sprawnie zmienić się w praktyczny blat.

Dodaj komentarz