samochodowa szyba

Usuwanie rys z szyb okiennych i samochodowych

Szyby rysują się podczas prac remontowych i budowlanych, przy codziennej eksploatacji lub różnych innych czynników, na które człowiek często nie ma żadnego wpływu jak wiatr z piachem czy chociażby zarysowania powstałe przy produkcji. Jest to nie tylko nieestetyczne wizualnie, ale również niebezpieczne. W przypadku szyb samochodowych, przetarcia oraz mikrorysy, mogą znacznie ograniczać widoczność kierowcy, co bardzo negatywnie wpływa na bezpieczeństwo jazdy.

Sposób na szyby w aucie, czyli usuwanie rys

szyba samochodowaZarysowania na szybach samochodowych powstają bezwzględu na to, jak bardzo właściciel dba o auto. Rysy powstają podczas codziennych czynności takich jak korzystanie z wycieraczek, skrobanie zamrożonej szyby zimą, a nawet w momencie czyszczenia auta w myjni samochodowej. Natomiast zarysowania na oknach lub witrynach sklepowych to wynik spowodowany pracami remontowymi, przenoszeniem i montażem w niesprzyjających warunkach takich jak unoszący się pył budowlany i piasek. Podobnie jak w przypadku aut, często jest to nieunikniony skutek eksploatacji, mycia itp. Nie ma jednak konieczności wymiany szyb na nowe, a zarysowania są to wady jak najbardziej usuwalne. W zależności od ich głębokości efekty będą lepsze lub gorsze.

samochodowa szybaZabiegu polerowania można podjąć się samemu lub zlecić wykonanie usługi profesjonalistom. Znacznie lepszy efekt można osiągnąć, kiedy polerowanie zostanie jednak wykonane przy użyciu specjalnej maszyny niż własnoręcznie. Nacisk i szybkość obrotów ma w tym wypadku duże znaczenie, dlatego warto zdecydować się na pomoc specjalistów, chyba że mamy dostęp do odpowiedniego urządzenia. Efektowne usuwanie rys z szyb okiennych oraz samochodowych powinno być wykonane bardzo dokładnie i z zachowaniem wszelkich ostrożności i zaleceń. Przy samodzielnym polerowaniu trzeba pamiętać, że szyba musi zostać starannie umyta i odtłuszczona, aby usunąć wszelkie, nawet mikro zabrudzenia. Pozostałości po niedokładnie oczyszczonym szkle mogą sprawić, że proces polerowania jeszcze bardziej ją porysuje. Usuwanie zarysowań odbywa się przy użyciu specjalnej pasty z dwutlenkiem ceru oraz filcowej podkładki.

W przypadku profesjonalnej usługi istnieje kilka różnych metod dobieranych względem głębokości zarysowań. Firmy oferują często dodatkowe oklejanie wcześniej wypolerowanej szyby, aby zapobiec jej ponownemu uszkodzeniu. W związku z dużym ryzykiem mocniejszego uszkodzenia szyby lub słabym efektem warto oddać szyby w ręce profesjonalistów. W przypadku dużych szyb okiennych lub takich znajdujących się na piętrze samodzielne ich polerowanie bez specjalistycznych urządzeń i zabezpieczeń może być niemożliwe.

Dodaj komentarz