tkanina zasłonowa

Tkaniny zasłonowe – ich ogromny wybór i zastosowanie

Długie i stylowe osłony okienne powracają do łask, ocieplają pomieszczenie i nadają mu charakter. Tworzą ciekawą oprawę dla okien i w decydującym stopniu kontrolują dopływ naturalnego światła do wnętrza. Stawiając na taki krok, warto zapoznać się z tkaninami zasłonowymi, te mają bogaty wzór kolorów i wyboru materiału.

Tkaniny zasłonowe i ich spora różnorodność

zasłona okiennaZasłony na wiele lat zostały zastąpione żaluzjami i roletami, ale teraz coraz częściej można je spotkać w nowoczesnych aranżacjach wnętrz. Wysoka jakość tkanin to podstawa. Urządzając swoje wnętrze, niewątpliwie jednym z ważniejszych czynników jest, wybór odpowiedniego materiału. Tkaniny używane w stylowych zasłonach często są certyfikowane – (Oeko Tex Standard), potwierdzającą przez wszystkich użytkowników jakością materiału. W ofercie wielu sklepów internetowych i stacjonarnych w miejscowości poznań – najlepsze tkaniny zasłonowe można kupić na wymiar. Co więcej, zasłony można dobrać do koloru ścian, bogata paleta tych tkanin ożywi aranżacje, albo sprawi, że zasłona nada delikatności i stworzy spójny charakter z wiszącą już firanką. Jeśli natomiast wolimy gdy w salonie coś się dzieje, możemy postawić na tkaniny zasłonowe o różnych wzorach, tu dominują zazwyczaj modele florystyczne, czyli kwiatowe. Świetnie tez również prezentuje się prosta krata, ta najczęściej wybierana jest przy aranżacjach klasycznych i rustykalnych.

tkanina zasłonowaDo salonu warto wybrać tkaniny z materiału o średnim stopniu zaciemnienia, do sypialni z dowolnego materiału zaciemniającego, w pokoju dziecka zasłony z bawełny o średnim kryciu, a w kuchni czy jadalni zasłony lekkie i zwiewne najlepiej półprzezroczyste. Częstym pytaniem jest również, do czego najbardziej dobrać zasłony? We wnętrzach utrzymanych w bieli beżu czy szarościach tak naprawdę każdy odcień tkaniny będzie pasował. Jeśli ściany salonu są kolorowe i odważne, warto wybrać zasłony w neutralnych barwach np. szare lub beżowe, które stworzą spokojną harmonijną kompozycję. Głównymi materiałami zasłon są najczęściej bawełna lub bawełna z domieszką poliestru, welur bądź blackout, czyli tkanina zaciemniająca. Wybór jest ogromny, a sklepy produkujące tkaniny mają do zaoferowania wiele możliwości. Zasłony uszyte z tkaniny w jednolitym kolorze to wciąż najchętniej wybierane rozwiązanie. A dla klientów bardziej odważnych preferowane są tkaniny zdobione modnymi wzorami. Oferta jest naprawdę różnorodna i co najważniejsze to zmiana na każdy budżet.

Metamorfozę wnętrza można przeprowadzić szybko i łatwo dzięki różnorodnością użytych materiałów na zasłonę. Co ważne wybierając tkaniny na zasłony, możemy również ten sam model wybrać na poduszki czy obicie fotela, albo kanap ? to ciekawe rozwiązanie pozwoli nadać efektowny wygląd pomieszczenia.

Dodaj komentarz