sufit

Sufity napinane – mnogość rozwiązań

Sufity napinane to element aranżacyjny warty rozważenia przynajmniej z dwóch powodów. Po pierwsze, jest to dużo tańsza opcja w porównaniu z tradycyjną techniką gipsową. Po drugie, oferuje niezwykle ciekawe rozwiązania wizualne oraz daje nam możliwość kreatywnego skomponowania wystroju własnych wnętrz.

Funkcjonalny sufit z nadrukiem?

sufitSufit napinany to przede wszystkim wolność wyboru i swoboda aranżacyjna. Połyskliwe płyty PCV podwieszane na tradycyjnych sufitach i przysłaniające je, są dostępne w wielu unikalnych wzorach i motywach, które będą maksymalnie zbliżone do naszej wizji pomieszczenia. Dziś podświetlany sufit z nadrukiem nieba pełnego chmur lub gwiazd nie stanowi żadnego problemu. Jeśli podczas leżenia w sypialni chcemy poczuć się jak w lesie, nad naszym łóżkiem pojawić się może grafika przedstawiająca gwieździste niebo przysłonięte koronami drzew. Wielbiciele astronomii i science fiction dopasują do swoich pokoi sufity z motywem kosmosu i rozmieszczonych na nim planet. Sufity mogą być podświetlane i z łatwością zakryją biegnącą górą instalację elektryczną. Podświetlona grafika kosmosu czy nieba stworzy niesamowity klimat wieczorem lub o każdej innej porze dnia w słabo oświetlonym pomieszczeniu. Dopasować możemy niemal każdy obraz 3D, w zależności od naszych preferencji, który będzie przypominał świecący nocą billboard lub tapetę na ekranie.

sufitIstnieje również opcja bez grafiki, bowiem sufity napinane dostępne są w jednolitych barwach, na przykład w białej lub ciemnej. Osobom niezdecydowanym lub tym, które po raz pierwszy będą instalowały sufit napinany w swoim domu, zaleca się materiał w uniwersalnym kolorze białym. Będzie idealnie pasował do dobrze oświetlonego salonu z dużą ilością okien. W kuchni sprawdzić się może sufit ciemny, pasujący kolorem do płyty indukcyjnej lub nowoczesnego okapu. W sypialni oraz pozostałych pokojach możemy pozwolić sobie na większą personalizację, ozdabiając sufit wybranymi grafikami. Spośród dostępnych ofert znajdziemy takie motywy, które będą pasowały zarówno do sypialni dorosłych, pokoi dziecięcych, jak i dla nastolatków. W połączeniu z nastrojową muzyką, każda lektura będzie od tej pory jak podróż do innej rzeczywistości. Przy odpowiednim oświetleniu sufitu, wszystkie seanse filmowe będą niepowtarzalne. Materiał PCV ma piękny połysk i nie przyjmuje kurzu, więc zawsze pozostanie czysty. Idealnie wkomponujemy go kolorystycznie do każdego wnętrza. Posiada wyraźne lustrzane odbicie, co nadaje pomieszczeniu geometrycznej głębi.

Producenci sufitów napinanych oferują masę rozwiązań, w zależności od pomieszczenia, w jakim chcemy go zamontować. Mnogość barw, motywów i rozmiarów sprawia, że jest to rozwiązanie uniwersalne, które sprawdzi się w każdej przestrzeni: w domu i w pracy, w salonie i w kuchni.

Dodaj komentarz