hale tenisowe lekkiej konstrukcji

Stalowe hale tenisowe

Tenis to, niestety, sport wymagający. Wymagający nie tylko świetnej fizycznej kondycji i zręczności, ale i odpowiedniej infrastruktury, sprzętu, oraz warunków pogodowych. Kort tenisowy wymaga nieustannej konserwacji i ochrony przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi.

Samonośne hale stalowe

hale tenisowe lekkiej konstrukcjiDlatego choć sporo kortów powstaje na świeżym powietrzu, tudzież w namiotach, jedynym rozwiązaniem umożliwiającym cieszenie się grą w tenisa o każdej porze roku, jest budowanie kortów tenisowych w zamkniętych pomieszczeniach. Tutaj z pomocą przychodzą nowoczesne stalowe hale sportowe. Dzięki zastosowaniu technologii samonośnych stalowych konstrukcji łukowych, powstają wytrzymałe hale tenisowe lekkiej konstrukcji. Hale stalowe, w przeciwieństwie do klasycznych murowanych hal, to rozwiązanie przyjazne środowisku, ekonomiczne i właściwie bezproblemowe. Budowa hal tego typu pozwala zaoszczędzić na kosztownym procesie budowlanym. To lekkie konstrukcje, które powstają już w dwa tygodnie. Dzięki zastosowaniu konstrukcji modułowej, hale tego rodzaju można też bardzo szybko rozebrać i przetransportować, gdyby tylko zaistniała taka potrzeba.

hale tenisowe lekkiej konstrukcjiLekkość konstrukcji nie oznacza przy tym braku wytrzymałości. To solidne budynki, które bez problemu wytrzymają znaczne obciążenia śnieżne i wietrzne, a nawet wstrząsy o sile do siedmiu stopni w skali Richtera. Dzięki nowoczesnym systemom izolacji oraz wentylacji, lekkie hale tenisowe umożliwiają grę o każdej porze roku, czy to w nieznośne sierpniowe upały, czy styczniowe mrozy. System aktywnej wentylacji, opierający się na termodynamice i wymianie powietrza z wewnątrz na zewnątrz sprawia, że rozgrywającym mecz zawodnikom nie będą straszne nawet największe upały. Natomiast w zimę o dobrą temperaturę zadba niezawodny system izolacji. We wnętrzu hali bezproblemowo zmieści się niezbędna do gry infrastruktura, a nawet trybuny. Konstrukcje tego typu nie tylko pozwalają cieszyć się ukochanym sportem niezależnie od warunków atmosferycznych, ale są też zdecydowanie przyjaźniejsze środowisku, niż tradycyjne, murowane hale sportowe. Stalowa konstrukcja nie tylko zużywa zdecydowanie mniej surowców i zasobów, jest też znacznie łatwiejsza w utylizacji i utrzymaniu.

Nowoczesne, stalowe hale tenisowe to rozwiązanie, dzięki któremu zyskują wszyscy. Przedsiębiorcy i inwestorzy będą zadowoleni z niewysokich kosztów produkcji i utrzymania hali, środowisko zyska na niewielkiej ilości odpadów, natomiast fani tenisa będą mogli cieszyć się ukochaną grą niezależnie od warunków pogodowych.

Więcej na https://www.hupro.pl

Dodaj komentarz