Pokój hotelowy

Specyfika domków kontenerowych

Budownictwo ciągle się rozwija, tworzy się wiele nowych projektów, powstaje coraz więcej pięknych apartamentowców oraz innych konstrukcji użytkowych. Jednak nowinką na rynku nieruchomości są całoroczne domki kontenerowe, które są w pełni przenośne, wyposażone w mobilne sprzęty oraz instalacje. Dla miłośników ciszy i spokoju relaks na działce z własnym domkiem, w którym zapewnione są wszelkie wygody to marzenie.

Wybór domku kontenerowego na cały rok

Domek nad wodąDomki letniskowe wykonane z kontenerów to konstrukcje, które można bez problemu transportować i ustawiać na parcelach oraz terenach rekreacyjnych. Wykonane są zazwyczaj na bazie pozostałości po kontenerach morskich. Posiadają izolację, ocieplenie oraz są wyposażone we wszystkie instalacje ? elektryczne, sanitarne, wodne oraz gazowe. Na życzenie klienta można w nich zamontować klimatyzację oraz inne udogodnienia. Wybór modelu, metrażu i innych aspektów zależy wyłącznie od nabywcy. Domki wykonuje się w podstawowym standardzie lub zaawansowanym, z całym wyposażeniem. Domek kontenerowy na cały rok budowany jest w fabryce producenta. Po tym procesie cała konstrukcja transportowana jest na miejsce użytkowania oraz zostają podłączone media. Gotowość do użytku następuje już po kilku godzinach od rozpoczęcia montażu.

Pokój hotelowy

Czas oczekiwania na domek to od kilku do kilkunastu tygodni, natomiast cena waha się od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych w zależności od poziomu zaawansowania konstrukcji. Domek kontenerowy na cały rok wykorzystuje się zazwyczaj w celach wypoczynkowych, jednak coraz więcej osób decyduje się tam na stałe zamieszkać. Z kolei właściciele większych terenów wykorzystują te lokale pod inwestycje w agroturystykę. Wynajmują je w czasie wakacji, jak zwyczajne pokoje hotelowe lub domy w konwencji airbnb. Do konstrukcji wykorzystuje się najwyższej jakości materiały, zapewniające wygodę i bezpieczeństwo użytkowania. Ze względu na swoją modułową podstawę cieszą się niezachwianą popularnością. Konstrukcja samonośna odbywa się na ramie stalowej z zamkniętych profili walcowanych. Do produkcji używa się najczęściej stali nierdzewnej i blachy cynkowej, które zapewniają ochronę przed korozją.

Projekty domków kontenerowych realizowane są coraz częściej na zlecenie właścicieli prywatnych posesji lub pod wynajem. Jako lokale wypoczynkowe spełniają swoją funkcję znakomicie, lecz coraz więcej młodych ludzi decyduje się w nich zamieszkać na stałe. Postawienie takiego kontenera nie wymaga bowiem licznych pozwoleń, jest szybsze i tańsze niż budowa tradycyjnego domu.

Dodaj komentarz