brama wjazdowa

Rodzaje wytrzymałych bram przemysłowych

Każdy zakład przemysłowy powinien być w odpowiednim stopniu chroniony, przed dostępem do jego wnętrza osób niepowołanych. Wynika to z bardzo cennych sprzętów, oraz materiałów, które we wnętrzu danego zakładu mogą być przechowywane. Najlepsza funkcję ochronną w ich przypadku, mogą spełniać odpowiedniego rodzaju bramy.

Jakie są bramy przemysłowe?

brama wjazdowaBardzo ważne jest, by rodzaj takich bram dostosować do specyfiki danego zakładu. Najlepszym wyjściem jest zamówienie takich elementów ochronnych, jest w monecie projektowania danego obiektu przemysłowego. Jeśli chodzi o wytrzymałe bramy przemysłowe – wielkopolska jest regionem, gdzie można je zakupić w wielu różnych rodzajach. Co więcej, w tym właśnie regionie zdecydowanie najprostsze będzie znalezienie i zamówienie bram spersonalizowanych, czyli takich, które najbardziej będą odpowiadały potrzebom danego przedsiębiorstwa. Ich przykładem mogą być przemysłowe bramy rolowane, które to są cenione przede wszystkim za niewielką ilość przestrzeni, którą zajmują. Jest to możliwe dzięki temu, że podczas otwierania takiej bramy, roluje się ona wokół górnego wału. Brama ta może być dodatkowo ocieplana, lub też perforowana, aby zadbać o właściwą cyrkulację powietrza w danym zakładzie. Bramy segmentowe, to główny konkurent bram rolowanych, który cechuje się bardzo wysoką jakością wykonania.

wjazdRamy takie są bowiem wykonane z bardzo solidnej stali, bądź też aluminium. Dzięki ociepleniu skrzydła takiej bramy, doskonale chroni ona przed zbyt dużymi stratami ciepła w danym budynku. Bramy tego typu mogą być łatwo dostosowywane do potrzeb danego zakładu przemysłowego, poprzez wybór kombinacji prowadnic. Wpływają one przede wszystkim na pozycję skrzydła bramy, które może być poziome, pionowe, lub też nachylone pod pewnym kątem. Brama taka, umożliwia doposażenie jej w różnego rodzaju dodatki, takie jak przeszklenie, czy też kratki wentylacyjne. Bardzo często wyposaża się je też w drzwi, dzięki czemu nie ma konieczności częstego otwierania bramy, co wpływa pozytywnie na trwałość zastosowanych w niej mechanizmów. Wybór odpowiedniego rodzaju bramy do zakładu przemysłowego jest bardzo ważny.

Obecnie występuje bardzo duża dowolność, jeśli chodzi o możliwości wyboru takich właśnie bram. Są one dostępne w wielu różnych rodzajach, różniących się między sobą na przykład sposobem ich otwierania, czy też rodzajem zastosowanych do ich budowy materiałów. Bramy, stosowane w przemyśle mogą być dodatkowo wyposażone w różne udogodnienia, w postaci na przykład praktycznego przeszklenia.

Więcej informacji znajdziesz na stronie: www.drzwibramyokna.pl!

Dodaj komentarz