Wózek widłowy w magazynie

Rodzaje metalowych regałów do magazynu

Wybór odpowiednich regałów magazynowych wpływa na wygodę pracy, rozsądne zagospodarowanie przestrzeni oraz bezpieczeństwo. Istnieje kilka rodzajów konstrukcji regałów magazynowych. Dzieli się je przede wszystkim na statyczne oraz dynamiczne. Ze względu na pokaźne gabaryty, regały metalowe skręcane są z mniejszych elementów. Konstrukcja regałów zwykle jest wielopoziomowa, a składowanie towarów wymagać będzie przystosowanych do tego wózków widłowych.

Jak dopasować regały metalowe do magazynu?

MagazynRozkład półek należy dopasować do rodzajów i gabarytów składowanych towarów. Statyczne regały magazynowe charakteryzują się tym, że nie posiadają ruchomych części. Ich konstrukcja opiera się na stalowych elementach nośnych oraz poprzecznych wspornikach lub półkach. Wykonuje się je ze stopów metali, w tym ze stali nierdzewnej oraz aluminium. W celu poprawy stabilności i bezpieczeństwa, za pomocą śrub i kotw, mocuje się je do ścian oraz podłoża. Wszystkie elementy mają charakter modułowy, można je rozłożyć lub dołożyć kolejne w dowolnej chwili. Do składowania towarów na paletach wykorzystuje się regały paletowe ? zamiast półek posiadają one poprzeczki. Pozwalają na wysokie składowanie, nawet do wysokości kilkunastu metrów. Ich rozwojową formą są regały wspornikowe, przystosowane do przechowywania długich jednolitych elementów, na przykład profili lub desek. Bardziej klasyczną formą skręcanych regałów magazynowych są regały półkowe.

Wózek widłowy w magazynieMożna ustawiać na nich produkty i towary zapakowane w kartony, a także na paletach. Dobrane odpowiednio regały metalowe do magazynu skręcane pozwalają na długotrwałe i bezpieczne magazynowanie towarów. Wysokość półek można dopasować do indywidualnych potrzeb. Powszechnie spotykane są także regały ramowe, wykonane z powtarzalnych układów ramowych. Pozwalają one na układanie towarów spaletyzowanych oraz magazynowanych luzem. Rozkręcana konstrukcja pozwala szybko usunąć uszkodzone lub zużyte elementy. Na to, jaki rodzaj regałów zostanie zastosowany, wpływ muszą mieć takie aspekty jak: technologia magazynowania, szybkość rotacji towarów, standardowy rozmiar oraz waga asortymentu, a także sposób obsługi klientów i kierowców.

Dynamiczne regały magazynowe pozwalają na lepszą organizację przestrzeni dzięki ruchomym elementom. Ustawienie ich na szynach pozwala dopasować położenie do obecnych potrzeb, na przykład załadunku towarów na pojazd ciężarowy. Statyczne regały magazynowe zapewniają jednak większą stabilność, a to dzięki solidnym systemom mocowania. Modułowa budowa skręcanych regałów magazynowych zapewnia możliwość rozbudowy oraz uzupełnienia infrastruktury logistycznej.

Dodaj komentarz