podnośniki koszowe

Przydatne informacje o podnośnikach koszowych

Każdy mniej więcej wie jak wyglądają podnośniki koszowe. Duży kosz na wysięgniku sterowany z dołu pozwala na wykonywanie prac w trudno dostępnych miejscach np. przy rynnach, czy drzewach. Jednak jest wiele rodzajów podnośników, o różnym zasięgu i sposobach sterowania podnoszeniem i opuszczaniem kosza.

Bezpieczna praca na podnośniku

podnośniki koszoweCo zatem warto wiedzieć o podnośnikach koszowych, zanim zdecyduje się na ich wynajem? Na pewno mają one różne sposoby zasilania. Są podnośniki o napędzie elektrycznym lub spalinowym. Te pierwsze to zazwyczaj podnośniki nożycowe. Są one pojazdami samodzielnymi, mają napęd na akumulator. Z kolei podnośniki spalinowe to te teleskopowe lub przegubowe, połączone z samochodem ciężarowym. Drugi podział to ze względu na możliwość sterowania wysięgnikiem. Podnośniki nożycowe mogą się poruszać tylko w obszarze góra i dół. Żeby móc wykonać pracę bardziej po lewej lub prawej stronie to trzeba przestawić cały podnośnik. W przypadku podnośników teleskopowych i przegubowych samochód stoi w jednym miejscu i jedynie samym wysięgnikiem się steruje. Jest to zatem wygodniejsze. Podnośnik przegubowy ma ramię łamane w kilku miejscach, w związku z tym jest najbardziej uniwersalny i sprawdzi się w miejscach o najtrudniejszym dostępie.

podnośniki koszowePodnośnik teleskopowy także jest lepszy niż nożycowy, jednak ramię ma mniejsze możliwości poruszania się. Trwałe podnośniki koszowe w Trójmieście muszą gwarantować bezpieczną pracę. Wysięgnik nie może się zacinać, a barierki przy koszu muszą być solidnie zamontowane. W jednej z barierek znajdują się drzwiczki, dzięki czemu nie trzeba przeskakiwać przez barierkę by dostać się do środka kosza. Z pewnością pracę na podnośniku ułatwia dobry kontakt z operatorem. Nie zawsze pracownik w koszu i w aucie dobrze się widzą, zatem dobrze jest mieć przy sobie telefon komórkowy, czy inne narzędzie komunikacyjne np. krótkofalówkę. W ten sposób pracownicy dają znać że praca została skończona, czy też że kosz powinien być przysunięty bliżej bo nie mogą wykonać pracy. Dobry operator szybko ale bezpiecznie przestawi kosz tak, by pracownikom na wysokości to odpowiadało.

Kończąc rozważania, nowoczesne podnośniki koszowe to ruchome podesty które umożliwiają i ułatwiają przeprowadzanie wielu prac na dużych wysokościach. Z ich pomocą konserwacja zabytków, czyszczenie dachów, czy przycinanie drzew nie będzie trudne i problematyczne. Warto jest korzystać z takiego dobrodziejstwa i wynajmować podnośniki kiedy tylko zajdzie taka potrzeba. To przyspieszy i usprawni wykonywanie prac.

Więcej na stronie https://szczyt.com.pl

Dodaj komentarz