kuchnia na wymiar

Projektant wnętrz ? co robi?

Stworzenie atrakcyjnego, modnego, funkcjonalnego wnętrza wcale nie jest takie proste jakby się mogło wydawać na pierwszy rzut oka. Trzeba umieć dobierać kolory, faktury, dopasować meble do pomieszczenia, a także wiedzieć jakie dodatki są teraz trendy. Często ludzie urządzają pokój z przypadkowych elementów które osobno im się podobały, ale w całości nie prezentują się dobrze.

Czy zamiast eksperymentować na własną rękę, można jakość ułatwić sobie życie?

projekt mieszkania Dobrym pomysłem jest skorzystanie z pomocy profesjonalisty, któremu stworzeni aranżacji pójdzie łatwiej, szybciej i sprawniej. Rzetelny projektant wnętrz w Lubinie w końcu wie co robi. Od czego zaczyna i w czym nam pomoże? Na początku odbywa się rozmowa architekta z klientami. Mówią oni jaki styl i kolory lubią, co jest dla nich najważniejsze, opisują ,,mniej więcej? swoje lokum, jak również swoje oczekiwania czy budżet jaki mogą przeznaczyć na całość. W międzyczasie architekt zadaje dodatkowe, precyzujące pytania. Potem trzeba przejść do części praktycznej ? projektant udaje się na miejsce, dokonuje pomiarów, robi zdjęcia, także ponownie rozmawia z klientami np. czy w danym miejscu chcą mieć szafę czy biurka. Po dokonaniu oględzin ekspert wraca do swojego biura gdzie wykonuje szkice i wizualizacje wnętrza. Obecnie najpopularniejsze są te trójwymiarowe, ponieważ można nimi obracać w każdą stronę, robić zbliżenia, a inwestor dokładnie się przyjrzy projektowi.

projekt kuchni Warto jednak wykonać klasyczny rzut architektoniczny z góry, by widzieć rozplanowanie pomieszczenia. Dobrze jest zaznaczyć, że projekt wnętrza to nie tylko rozstaw mebli czy oświetlenia, ale także rozplanowany budżet na jego wykonanie, dobór kolorów i materiałów, czasem także instalacji np. elektrycznej. Jeśli projekt się podoba to klient może zająć się jego realizacją. Często architekci współpracują z budowlańcami (poleca/wskazuje konkretną ekipę) i oferują nadzór autorski nad wykonaniem projektu, dzięki czemu ma się gwarancję, że wszystko na żywo będzie wyglądało tak samo dobrze jak na projekcie. A inwestor nie musi pilnować ekipy i tego jak działają w budynku.

Często pomoc architekta jest po prostu niezastąpiona. Dokona on pomiarów, obliczeń budżetowych, przygotuje piękny projekt wnętrza, a także zadba o to, by rzetelna ekipa budowlana dobrze go wykonała. Nic zatem dziwnego, że coraz więcej osób woli oddać się w ręce eksperta niż samodzielnie kombinować nad wykonaniem wystroju pomieszczeń w domu czy mieszkaniu. To zdecydowanie o wiele lepsze rozwiązanie.

Dodaj komentarz