pranie kanapy

Pranie kanapy w Łodzi ? jak czyścić skórę i Carabu?

Ozdobą wnętrz klasycznych i nowoczesnych są często skórzane meble. Ten materiał tapicerki jest wybierany przez wielu projektantów, którzy doceniają fakturę skóry czy jej wyjątkową wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne. Warto wspomnieć też o tym, że skórzane meble są przyjemne w dotyku.

Dokładne pranie kanapy

 pranie kanapyWadą materiału jest jednak podatność na zmianę ciepła czy wilgoci w pomieszczeniu, bowiem powierzchnia kanapy czy narożnika może się odkształcać. Zupełnie inne właściwości ma z kolei tkanina Carabu, którą zdecydowanie łatwiej się myje, bowiem można do tego wykorzystać pranie ekstrakcyjne. Skóra naturalna dzieli się na dwa rodzaje. Pierwszym z nich jest materiał otwarty, który charakteryzuje się przepuszczalnością dla różnych cieczy. Pranie skórzanej kanapy jest w tym przypadku bardzo trudne, ponieważ wymaga użycia dedykowanej benzyny, a w najtrudniejszych przypadkach odtłuszczacza do skóry. Po wyschnięciu tapicerki należy przetrzeć powierzchnię kanapy lekko wilgotną szmatką nasiąkniętą delikatnym preparatem czyszczącym. Czyszczenie tapicerki ze skóry zamkniętej jest łatwiejsze, ponieważ materiał został skutecznie zabezpieczony przed przepuszczaniem wilgoci. Zwykle wystarczy przetrzeć ściereczką z włókniny, którą zanurzono wcześniej w wodzie z mydłem.

 pranie kanapyZdecydowanie inaczej czyści się tkaninę Carabu. Ekstrakcyjne pranie kanapy w Łodzi polega w tym przypadku na stosowaniu wysokiego ciśnienia i specjalistycznych środków. Przez to, że producent narożnika czy innego mebla naniósł na jego powierzchnię dodatkowe warstwy zabezpieczające, materiał wolno chłonie zabrudzenia i można go czyścić za pomocą wilgotnej ściereczki. Kiedy jednak brud dostanie się pod powierzchnię warstwy zabezpieczającej, powinno się przeprowadzić ekstrakcyjne pranie kanapy w Łodzi. Metoda ta wymaga naniesienia na powierzchnię mebla specjalnego środka, a następnie wyssanie go odkurzaczem o wysokim ciśnieniu. Często koniecznym staje się też użycie pre-sprayu, czyli preparatu do wstępnego rozpuszczenia brudu. Wybierając firmę, która zajmuje się ekstrakcyjnym praniem kanapy w Łodzi, warto wziąć pod uwagę jej doświadczenie w usuwaniu tłustych plam z tkaniny Carabu.

Wystarczy się spytać, czy specjaliści wiedzą chociażby, czy odkształcona powierzchnia wróci po pewnym czasie do swojego naturalnego ułożenia. Profesjonaliści potwierdzą, ponieważ wiedzą, że materiał zbija się w fałdki, ale jest to zjawisko odwracalne. Już niedługo właściciel może się cieszyć fantastycznie czystą kanapą i zaprosić gości na film czy wspólne rozmowy.

Dodaj komentarz