Wiertła

Parametry nowoczesnych komór do piaskowania

W celu usunięcia starej powłoki lakierniczej najlepiej zastosować piaskowanie. W ten sposób można także usunąć korozję i przygotować przedmiot do renowacji. To wydajna metoda, która zapewnia o wiele szybszą pracę niż szlifowanie za pomocą papieru ściernego. Wynika to z zastosowania kompresora i bezdotykowego oczyszczania przedmiotów. Regulacja parametrów roboczych pozwala dopasować metodę piaskowania do przedmiotu, który chce się odnowić lub przygotować do kolejnych etapów prac lakierniczych.

Czy warto zainwestować w komory do piaskowania?

Komora przemysłowaPrzeprowadzając piaskowanie w specjalnej komorze można zaoszczędzić ścierniwo, które jest później poddawane recyklingowi. Dodatkowa regulacja pozwala natomiast na dopasowanie szerokości i mocy strumienia ścierniwa do bardziej wrażliwych przedmiotów lub silniejszych zabrudzeń. Przed rozpoczęciem pracy warto zwrócić uwagę na konkretne parametry urządzenia, takie jak zakres ciśnienia roboczego, przepustowość dyszy oraz pojemność zbiornika ? ostatni parametr wpływa na to, jak duże przedmioty można piaskować w komorze. Ciśnienie robocze sprawdza się na reduktorze. Strumieniem ścierniwa można sterować przy pomocy ręcznego spustu pistoletu albo pedałów znajdujących się pod urządzeniem. Wszystkie nowoczesne komory do piaskowania zabezpieczone są gumowymi uszczelkami na pokrywach i otworach na rękawice. Za bezpieczeństwo podczas pracy odpowiada system filtrów powietrza zintegrowany z wyciągiem. Na jakość i przebieg wykonywanej pracy ma wpływ nie tylko rodzaj komory do piaskowania, ale także typ zastosowanego ścierniwa. Przeważnie wykorzystuje się do tego szklane kulki lub kwarc, ale w przypadku trudniejszych powierzchni można wykorzystać węglik krzemu, a do miękkich elementów opiłki tworzywa sztucznego.

WiertłaWydajność samego urządzenia zależy od jego ograniczeń technologicznych oraz mocy podłączonego kompresora ? jest to integralny element potrzebny do pracy zestawu. Ze względu na pracę w zamkniętym obiegu wykorzystanie komór do piaskowania uchodzi za korzystne dla zdrowia oraz środowiska. Zapewnia to całkowicie bezpyłową pracę. Dostępne są także komory do piaskowania, które dysponują dwoma stanowiskami. Pozwala to piaskować przedmioty po obu stronach bez potrzeby ich przekładania. W takim urządzeniu znajdują się dwa pistolety do piaskowania, a także wizjery, które nie posiadają martwego pola. Przeważnie są to większe urządzenia o dużej przestrzeni roboczej. Każde stanowisko pracy może posiadać swój własny regulator ciśnienia, dzięki czemu można oczyścić na przykład blok silnika bez potrzeby wyjmowania i obracania ważącego nawet 100 kilogramów elementu.

Piaskowanie to proces, który można przeprowadzić z wykorzystaniem różnych narzędzi, a także nowoczesnych komór. Optymalizują one cały proces obróbki i zapewniają doskonałe oczyszczenie przed lakierowaniem. Warto zwrócić się do specjalnych firm oferujących takie rozwiązania, w celu dopasowania najlepszego produktu.

Dodaj komentarz