listwy przypodłogowe

Najmniejsze elementy dekoracyjne ? listwy podłogowe

Projektując wnętrze nowego mieszkania zależy nam, by było ono nowoczesne oraz estetycznie urządzone. Wybierając wśród prostych mebli oraz tradycyjnych podłóg decydujemy się na podkreślenie naszego stylu za pomocą małych dodatków. To one stają się najważniejszym elementem takiego domu, gdzie poza białymi ścianami i minimalizmem uwagę przykuwają detale.

Listwa dopasowana do podłogi

listwy przypodłogoweTo do nich zaliczają się listwy przypodłogowe, które poza swoją funkcjonalnością, mają także stać się estetycznym wykończeniem pomieszczeń. Wybierając listwy podłogowe trzeba mieć na uwadze, że minimalistyczne wnętrze nie potrzebuje zbyt intensywnych i udziwnionych kształtów. Wystarczy ciekawa kolorystyka, która na tle ścian będzie się wyróżniała. Do białych wnętrz na pewno nie nadaje się biała listwa przypodłogowa, ponieważ będzie się zlewała z otoczeniem. Chyba, że samodzielnie chcemy ją pomalować wedle uznania na dowolny kolor. Należy jednak uważać, by nie przesadzić i nie stworzyć wrażenia tandety, a nie wyczucia stylu. Dopasowana listwa przypodłogowa wbrew pozorom jest bardzo ważnym elementem każdego domu. Dba o estetyczne wykończenie, zakrywa szczeliny między ścianą, a podłogą dlatego tak ważne jest jej odpowiednie dopasowanie. Wśród wielu dostępnych materiałów i modeli można znaleźć takie, które swoją prostotą same w sobie będą stanowiły ozdobę.

listwy przypodłogoweDo takich egzemplarzy zaliczają się między innymi drewniane listwy chowane w ścianie, które właśnie przez jednolity poziom sprawiają wrażenie wykończenia ściany za pomocą drewna. Jest to ciekawe połączenie zwłaszcza w surowych wnętrzach, które trzeba urządzać z wyczuciem, by nie zaburzyć porządku i nie wnieść zbyt dużo kolorystyki. W wielu przypadkach świetnie wyglądają także listwy MDF, które można dowolnie modyfikować według swojego uznania. Producenci posiadają oferty bogate we wzory oraz kolory, wśród których na pewno znajdziemy coś interesującego. Dzięki tak dużym wyborom możemy uznać listwy za element dekoracyjny, ponieważ stają się wypełnieniem każdej przestrzeni. W zależności od stylu panującego w naszym nowym mieszkaniu możemy postawić albo na żywą kolorystykę, albo na ciekawy wzór, który wyróżni się w delikatnych pomieszczeniach.

Nie można pominąć aspektów ochronnych i estetycznych, na przykład funkcji ukrywania instalacji elektrycznych w specjalnych kanałach wydrążonych po wewnętrznej stronie listew. Da się jednak połączyć nowoczesny design z użytecznością listew przypodłogowych, wystarczy tylko dokonać przemyślanego zakupu, który okaże się idealnym wykończeniem dekorowania domu.

Dodaj komentarz