krzesło i pokój

Najlepsze materiały do wygłuszania pomieszczeń

Zarówno profesjonalny, jak i dopiero uczący się muzyk nie wyobraża sobie dnia bez przynajmniej godziny ćwiczeń na instrumencie. Z kolei dla mieszkającego za ścianą rodzica priorytetem jest, by  uśpić swojego maluszka. Inni mieszkańcy tego samego bloku pracują w nocy, a śpią w dzień lub wykonują pracę zdalną w domu i muszą się skoncentrować. Dobrze wytłumione wnętrza to często warunek niezbędny dla właściwego funkcjonowania. Co mogą nam więc zaoferować firmy zajmujące się wyciszaniem ścian w domach?

dziewczyna ciszaNowoczesne panele akustyczne polecane przez fachowców nadają się zarówno do wnętrz prywatnych domów, jak i do przestronnych sal konferencyjnych lub wykładowych, gdzie kluczowa jest dobra akustyka. Materiał ten możemy zakupić w kilku wzorach, które nałożone razem na ścianę będą stanowiły intrygujące zdobnictwo. Popularnym trendem jest dziś stosowanie paneli w kolorowych barwach, szczególnie w biurach, bowiem atrakcyjne wizualnie motywy pobudzają umysł do pracy, przełamują rutynę i, w efekcie, zwiększają wydajność pracowników. Wielu producentów pozyskuje materiały do produkcji paneli z korków do win. Jest to bowiem tworzywo przyjazne środowisku, który świetnie izoluje dźwięki. Panelami możemy pokryć nie tylko ściany. Równie świetnie nadają się jako wygłuszenie sufitu w domu. Takie działanie gwarantuje jeszcze lepsze wygłuszenie akustyki domu.

krzesło i pokójAlternatywą dla pojedynczych paneli o określonych kształtach są specjalne maty akustyczne, wykonane z gumy i pianki. Wykłada się nimi podłogi, ściany i stropy. Nadają się zarówno do rozłożenia w całym mieszkaniu, jak i w pojedynczych miejscach. O ich zastosowaniu należy jednak pomyśleć jeszcze zanim ułożymy okładzinę na powierzchni podłogi. Maty akustyczne przeznaczone są bowiem do rozkładania pod płytkami, parkietem czy linoleum. Nieodłącznym dodatkiem w salkach muzycznych, studiach nagraniowych oraz w pomieszczeniach kinowych jest pianka akustyczna. Izoluje zarówno pod względem dźwiękowym, jak i termicznym. Jest bardzo prosta w montażu. Wystarczy nałożyć ją na gotowe wykończenie ściany i przytwierdzić za pomocą kleju montażowego. W nowoczesnych pomieszczeniach sprawdzi się panel binarny. Jest to płyta z kwadratowymi otworami rozmieszczonymi na wzór kodu binarnego. Posiada izolację HDS. Płyta panelu wykonana z tworzywa sztucznego jest elastyczna i zdatna do mycia. Podobnie jak pianka, płyta jest prosta do zamocowania. Dobrym pomysłem będzie przytwierdzenie jej przy narożnikach ściany.

W przypadku skutecznej izolacji pomieszczeń, mamy masę ciekawych rozwiązań, które możemy wdrażać zarówno na etapie projektowania przyszłego domu, jak i podczas jego użytkowania, gdy zmuszają nas do tego czynniki zewnętrzne. Odpowiednie wytłumienie domu łączy się z klasą i stylem, więc dobra akustyka nie jest cechą zarezerwowaną wyłącznie dla użytkowych sal muzycznych. Ten cenny komfort możemy zapewnić sobie również w sypialni lub salonie.

Dodaj komentarz