moskitiera na okno

Moskitiera drzwiowa ? dlaczego jest skuteczna?

Kiedy temperatura na zewnątrz zacznie przekraczać 12 stopni Celsjusza na plusie, pojawią się pierwsze stada komarów. Wystarczy kilka ciepłych dni, aby problem ten zaczął się nasilać, szczególnie w domach położonych blisko zbiorników wodnych i terenów zielonych. Największa aktywność komarów w Polsce przypada na przełom czerwca i lipca. Można sobie poradzić z nimi poprzez stosowanie środków chemicznych lub mechanicznych przeszkód, których nie są w stanie pokonać.

Do takich rozwiązań zalicza się moskitiery

dopasowane moskitiery drzwiowe w bydgoszczyBudowa moskitiery jest banalnie prosta ? to siatka z drobnymi oczkami, która pozwala na przepływ powietrza, ale blokuje dostęp do mieszkania owadom. Pozwala to na wietrzenie pomieszczenia bez jednoczesnego narażania się na kontakt z komarami, muchami, pająkami czy ćmami. Moskitiery różnią się od siebie sposobem montażu. Mogą być one montowane w ramkach, które wcześniej obsadza się w drzwiach. Wykorzystuje się do tego wkręty. Ramka z moskitierą znajduje się po zewnętrznej stronie, co pozwala uchylić drzwi do środka. Moskitiera rolowana działa podobnie do rolety ? przesuwa się po przygotowanej wcześniej prowadnicy i jest podnoszona za pomocą sznurka lub łańcuszka. Zdjęcie moskitiery nie wymaga żadnych dodatkowych prac, wystarczy ją zwinąć. W sezonie letnim dopasowane moskitiery drzwiowe w Bydgoszczy można kupić w sklepach z artykułami domowymi, hurtowniach budowlanych czy wielobranżowych marketach.

moskitiera na okno W przypadku bardziej nietypowych drzwi należy zwrócić się bezpośrednio do producenta i zlecić wykonanie moskitiery na wymiar. Najbardziej minimalistycznym rozwiązaniem jest moskitiera umieszczana na taśmie. Siatka trzyma się ramy okiennej dzięki magnesom wszytym w jej obrzeże. W przypadku rozwiązań wykorzystujących ramkę możliwe jest jej polakierowanie, żeby poprawić walory estetyczne. Do ramki można przyczepić szczotkę podłogową. Materiał, z którego wykonana jest siatka, może mieć gramaturę od 50 do 365 gramów na metr kwadratowy. Siatki o drobnej strukturze chronią także przed kurzem i pyłem z zewnątrz.

Zastosowanie siatki dwuwarstwowej chroni nie tylko przed owadami, ale też ogranicza przedostawanie się do wnętrza smogu, spalin i zanieczyszczeń. Materiał może zostać wzbogacony o strukturę ograniczającą przedostawanie się do wnętrza alergenów. W domu, w którym znajdują się zwierzęta, zalecane jest zastosowanie siatki wzmocnionej o największej gramaturze. Montaż drzwiowej moskitiery ramkowej można przeprowadzić samodzielnie ? bydgoskie firmy oferują w zestawie wszystkie potrzebne do tego elementy.

Dodaj komentarz