posadzki dekoracyjne

Modne posadzki dekoracyjne

Aktualnie coraz więcej osób podczas remontu przywiązuje ogromną uwagę nie tylko do doboru konkretnych mebli, ale również materiałów wykończeniowych, które powinny współgrać z daną przestrzenią i podkreślać tym samym jej wygląd. Sporą popularnością cieszą się aktualnie zwłaszcza ozdobne posadzki, które wykonuje się z rozmaitych surowców.

Posadzki wykonane z żywicy

posadzki dekoracyjneJakie rodzaje posadzek dekoracyjnych wyróżniamy i jakimi cechami się one charakteryzują? Nas samym wstępie warto zauważyć, że na rynku funkcjonuje obecnie wiele renomowanych firm, które zajmują się zarówno produkcją, jak i późniejsza dystrybucją rozmaitych posadzek ozdobnych. Idealnym przykładem owego zjawiska są m.in. posadzki dekoracyjne we Wrocławiu, które wykonywane są w całości z dobrze zaimpregnowanej, wytrzymałej żywicy, którą można barwić na dowolne kolory. Alternatywą dla trwałych posadzek żywicznych są wszystkim doskonale znane parkiety oraz panele, które ponownie powracają do łask. Tradycyjne parkiety wykonuje się najczęściej z dobrze zaimpregnowanego drewna, które łączy się ze sobą w rożne wzory, do których zaliczyć możemy m.in. popularny wzór mozaikowy składający się z drobnych elementów oraz wzór lamelowy, podczas którego drewniane płytki układa się naprzemiennie.

posadzki dekoracyjneZnacznie prostsze w montażu są natomiast panele drewniane, które składają się z drewnianych elementów, które można łączyć ze sobą bez użycia kleju. Wyżej przytoczone panele wykonuje się dziś przeważnie z naturalnego drewna bądź dodatkowo nabłyszczonych płyt PVC, które pokryte są specjalną warstwą antypoślizgową. Równie efektowne, jednak znacznie trudniejsze w utrzymaniu, są natomiast płytki ceramiczne, które świetnie sprawdzają się m.in. w kuchni czy salonie. Coraz rzadziej stosuje się natomiast dywany i wykładziny, które, choć prezentują się nad wyraz atrakcyjnie, ciężko jednak utrzymać na co dzień we względnej czystości. Nic więc dziwnego w tym, że aktualnie coraz więcej osób decyduje się na wyżej wspomniane posadzki żywiczne, które nie są już jedynie stosowane w szeroko pojętym przemyśle. Warto również podkreślić, że szalenie modna posadzka żywiczna pięknie prezentuje się zwłaszcza w nowoczesnych loftach oraz ekskluzywnych apartamentowcach, w których dominuje minimalistyczny, industrialny wręcz klimat.

Posadzka ta jest ponadto odporna na działanie wilgoci, warto również nadmienić, iż do jej powierzchni nie przywiera również brud czy kurz, dzięki czemu podłogę łatwo możemy utrzymać w czystości. Z tergo też powodu posadki żywiczne bardzo dobrze prezentują się w domach, w których mieszkają dzieci bądź zwierzęta.

Dodaj komentarz