namioty halowe

Mobilne namioty halowe

Wszelkiego rodzaju targi oraz wystawy są obecnie najpopularniejszym sposobem na zaprezentowanie swoich towarów przez różnego rodzaju hodowców, oraz producentów. Aby wszystkie prezentowane towary były bezpieczne organizator targów musi zadbać o miejsce, w którym każdy towar zostanie odpowiednio zaprezentowany.

Namiot halowy często wykorzystywany

namioty halowe	Coraz częściej w takim przypadku wykorzystywane są namioty halowe. Bardzo łatwe w transporcie oraz rozłożeniu. Zgodnie z obecnie panującymi przepisami prawa budowlanego namiot nie jest obiektem budowlanym, dlatego na niego rozstawienie nie jest potrzebne pozwolenie. Dlatego jest bardzo chętnie wykorzystywany na różnego rodzaju targach oraz pokazach. Namiot halowy jest tak chętnie wykorzystywany, ponieważ na jego kompletne rozłożenie nie potrzebujmy dużo czasu. Poprawnie rozstawiony jest od razu gotowy do użycia. Nowoczesne namioty halowe posiadają specjalne systemy wentylacyjne, których zadaniem jest poprawienie cyrkulacji powietrza w letnie upalne dni. Cała konstrukcja wewnętrzna wykonana jest z bardzo wytrzymałych stopów metali zdolnych utrzymać całą wagę zewnętrznej plandeki okrywającej szkielet. Materiał, którym okrywana jest konstrukcja jest bardzo wytrzymały i odporny na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Dzianina ta musi być bardzo łatwa w utrzymaniu czystości.

namioty halowe	Te wykorzystywane dziś wystarczy czyścić przy pomocy wody i myjki wysokociśnieniowej. Każdy namiot halowy musi zostać zaprojektowany zgodnie z wyznaczonymi normami oraz spełniać wszystkie wymogi, które zostały przewidziane dla tego typu budowli. Ważne jest aby pamiętać o regularnej konserwacji stalowej konstrukcji wewnętrznej. Procedura taka powinna być wykonywana przynajmniej raz w roku. Podczas takiego serwisu powinny zostać usunięte wszelkiego rodzaju luzy oraz dokładnie sprawdzone wszystkie połączenia śrubowe. Każdy element ruchomy powinien zostać dokładnie nasmarowany przy użyciu specjalnego smarowidła. Ostatnim krokiem jest sprawdzenie stanu technicznego powłoki szczególnie pod względem pojawienia się ewentualnych rozdarć. Podsumowując namiot halowy jest to bardzo sprytna konstrukcja pozwalająca na zabezpieczenie konkretnych towarów lub schronienie osób. Do największych zalet należy ich mobilność oraz łatwość w rozkładaniu.

Sprawnie działająca ekipa jest w stanie rozłożyć oraz usztywnić namiot w ciągu kilku godzin. W trakcie rozkładania namioty bardzo ważne jest odpowiednie zabezpieczenie plandeki nawleczonej na zewnętrzną warstwę konstrukcji stelażowej. Koszta namiotu są różne i zależne przede wszystkim od jego rozmiarów.

Dodaj komentarz