piękny żyrandol

Lampy kryształowe, drewniane, metalowe i inne

Każdy wie (przynajmniej mniej więcej) z jakich materiałów wykonywane są meble czy dekoracje wnętrzarskie. Te pierwsze to zwykle tworzywo drewnopodobne, czasem łączone z lustrami (szafy), kamieniem (blaty kuchenne), czy metalem (zawiasy i okucia). Do ogrodu można wybrać też meble plastikowe czy rattanowe. Dekoracje to z kolei zwykle wyroby szklane, ceramiczne, porcelanowe.

Z czego jednak robi się lampy?

masywny żyrandol To bardzo rzadko stawiane sobie pytanie i mało osób ma w tym jakiekolwiek rozeznanie. Lampa ma dawać światło i ładnie wyglądać. Z jakich tworzyw jest ona robiona i do jakich pomieszczeń pasują? Najbardziej ekskluzywne na pewno są wyjątkowe żyrandole kryształowe pałacowe w stylu glamour. To bez dwóch zdań produkt ,,na bogato?. Kryształki pięknie się mienią, a dzięki temu że są przeźroczyste to nie zaburzają harmonii kolorystycznej we wnętrzu. Takie żyrandole wybierane są nie tylko do pałaców, ale też do kościołów, Sali balowych, czy eleganckich, drogich restauracji. Lampy wykonywane są też z tańszego materiału jakim jest szkło. Okrągły abażur typu kula idealnie pasuje do wnętrz industrialnych, z kolei plafon ze szkła mrożonego (także barwionego) będzie doskonałym uzupełnieniem pokoju dziecka czy łazienki. Warto zaznaczyć, że plafony są zarówno montowane na ścianie, jak i na suficie. Na tle wymienionych kryształowych i szklanych lamp na pewno wyróżniają się te drewniane.

piękny żyrandolW dawnych czasach to była jedyna opcja, tylko że zamiast żarówek stosowano świece. Było to mniej praktyczne, a bardziej niebezpieczne ? w końcu drewno jest palne. Jednak teraz drewniana podstawa lampy stołowej czy stojącej będzie jak najbardziej odpowiednia. Z kolei lampy metalowe wybierane są do wnętrz loftowych. Często nie mają całego abażuru, a tylko jego ,,zarys?. Metal wykończony na srebrno może być łączony także z giętymi listwami oświetleniowymi, przyjmującymi fantazyjne kształty np. spirali. Są to lampy z taśmami ledowymi zamkniętymi w osłonach. Warto zaznaczyć, że w sprzedaży są także lampy z abażurami z papieru lub materiału. Te pierwsze to zwykle duże sufitowe lampy-kule, nawiązujące do stylu orientalnego. Z kolei abażur z tkaniny to idealne uzupełnienie pokoju w stylu vintage.

Podsumowując, jak widać lampy można tworzyć z rożnych tworzyw. Drewno, metal, papier, tkanina, czy kryształ ? są one bardzo zróżnicowane, dzięki czemu każdy znajdzie te idealne do pokoju chińskiego, loftowego, czy retro. Warto poświęcić nieco czasu na znalezienie dobrej lampy, która będzie ozdobą nowego pokoju.

Dodaj komentarz