odbojnice magazynowe

Jakie zastosowanie mają odbojnice magazynowe?

Przestrzenie magazynowe i produkcyjne wymagają specjalnego zabezpieczenia. Chronić w tych miejscach należy przede wszystkim wszelkie podatne na uszkodzenia elementy hal i magazynów. Można do nich zaliczyć narożniki i naroża ścian, bramy wjazdowe, słupy nośne, rury spustowe, rozdzielnie elektryczne, hydranty, latarnie itp.

Odbojnice do magazynu

odbojnice magazynoweWykorzystywane do tego odboje i barierki skutecznie zabezpieczają te obiekty. Są to jedne z ważniejszych elementów konstrukcyjnych każdej hali, magazynu, parkingu, wjazdów na posesje, a także ciągów komunikacyjnych. Istnieją różne znane pracownikom hal przemysłowych rodzaje odbojników. Można je rozróżnić ze względu na kształt, materiał wykonania, typ przeznaczenia czy wielkość. Występują także w wielu wariantach kolorystycznych do wyboru. Trwałe odbojnice magazynowe stosuje się głównie w halach, magazynach lub na terenie większych marketów. Sprawdzają się także w przestrzeni parkingów podziemnych. Zamówienie takich produktów daje możliwość skorzystania z usługi na wymiar, dzięki czemu praktycznie każda przestrzeń magazynowa może być dobrze zabezpieczona.

odbojnice magazynoweProducenci tego typu produktów proponują między innymi odboje narożne, barierki techniczne, naprowadzacze, odbojnice słupowe lub liniowe. Wykonywane są one z drewna, gumy oraz poliuretanu. Są to produkty niezbędne do zachowania bezpieczeństwa również na stacjach benzynowych, w portach lub na drogach publicznych. Wybierając odbojnice do danego terenu, jego właściciel powinien przede wszystkim sprawdzić, czy będą odpowiadały wymogom BHP, a także czy spełniają wszelkie normy dopuszczające je do montażu. Najtrwalsze z nich są malowane i ocynkowane ogniowo, dzięki czemu zyskują również odporność na korozję i czynniki termiczne. Zarówno narożniki proste, jak i zaokrąglone mogą też posiadać jasne elementy wykonane z folii odblaskowej, która podnosi poziom bezpieczeństwa na drodze. Zaopatrzenie hal i magazynów w odbojnice to gwarancja bezpieczeństwa dla osób przebywających na ich terenie i pieszych uczestniczących w ruchu pojazdów. Te elementy służą głównie zabezpieczeniu i wyznaczaniu pracownikom tras poruszania się po obiekcie. Montowane są do podłoża przy użyciu kotew, posiadają stalowe lub syntetyczne konstrukcje. Skutecznie chronią także składowany w magazynach towar.

Stwarzają bezpieczne i wygodne miejsce pracy dla wszelkich osób, które w trakcie wykonywania obowiązków muszą przemieszczać się w obrębie pracy maszyn lub przejeżdżających pojazdów, np. na terenie budowy lub produkcji. Zapewniają odpowiednią logistykę w zakładach pracy i ułatwiają podejmowanie wszelkich czynności fizycznych.

Dodaj komentarz