Jakie parametry kamieni elewacyjnych są najważniejsze?

W ostatnim czasie widoczna jest stale rosnąca popularność tak zwanych płytek elewacyjnych, które są dostępne obecnie w wielu różnych rodzajach. Szczególnie istotne jest aby podczas wyboru tych odpowiednich, zwrócić uwagę na ich właściwości związane z trwałością. Istotnie wpływać będzie na to sposób wykonania takich właśnie produktów.

Kamienie elewacyjne – jakiej wielkości powinny być?

W wielu przypadkach zdecydowanie najlepiej sprawdzającym się rozwiązaniem takiego właśnie typu mogą się okazać wykonane z betonu płytki ceglane. Do złudzenia przypominać mogą one nowoczesną cegłę o bardzo wąskim kształcie. Producent tego typu rozwiązań zazwyczaj dba o zastosowanie w ich przypadku różnych ubytków, załamań oraz innych niedoskonałości. Dzięki temu produkty takie prezentować się mogą zdecydowanie bardziej realistyczne. Jednocześnie wykorzystanie do produkcji takiego rozwiązania niezwykle wytrzymałego betonu wiąże się z kilkoma ważnymi zaletami. Są one więc bardzo wytrzymałe zdecydowanie bardziej niż naturalna cegła. Szczególnie widoczna jest większa wytrzymałość takich płytek elewacyjnych na uszkodzenia mechaniczne. Oprócz tego nie sprawiają na nich zazwyczaj żadnego wrażenia najbardziej niekorzystne warunki atmosferyczne nawet te związane z intensywnym promieniowaniem UV czy też opadami gradu. Co więcej produkty takie jak ogrodowy kamień elewacyjny szary wyróżniają się również zdecydowanie uproszczonym montażem. Wyższa wytrzymałość takich płytek sprawia, że są one obecnie powszechnie stosowane w przypadku różnych obiektów użyteczności publicznej. Szczególnie często spotkać się można z nimi w przypadku hoteli, restauracji czy elewacji zewnętrznej bloków.

Dodatkowo takie produkty elewacyjne wyróżniają się brakiem konieczności stosowania impregnacji czy też innych metod zabezpieczających. Mimo tego ich oczyszczenie nie powinno nikomu sprawić żadnego problemu, gdyż wystarczyć może do tego tak naprawdę jedynie zwilżona szmatka. Wszystko to powoduje, że jest to rozwiązanie zdecydowanie praktyczniejsze niż cegła naturalna. Od pewnego czasu coraz powszechniej stosowane są różnego rodzaju płytki elewacyjne. Szczególnie te wykonane z betonu, imitujące cegłę, cieszą się ostatnio sporą popularnością. Związane jest to z imitowaniem przez nie niemal idealnie naturalnej cegły, przy zdecydowanie wyższych właściwościach wytrzymałościowych takich produktów. Tak wykonane płytki do zastosowania na elewację nie wymagają żadnych skomplikowanych prac zabezpieczających. Jednocześnie zdecydowanie uproszczone w praktyce okazuje się być utrzymywanie ich czystości.

Dodaj komentarz