Jakie lampy wiszące zastosować w łazience?

Wybierając odpowiedniego rodzaju oświetlenie do łazienki kierować się należy każdorazowo kilkoma niezwykle ważnymi czynnikami. Chodzić tutaj może przede wszystkim o typ wybranego oświetlenia, barwę emitowanego światła jak również o miejsce jego montażu. Tylko w takim przypadku będzie można zyskać pewność, że całość będzie się prezentować w odpowiedni sposób.

Lampy wiszące w łazience – tak czy nie?

Wiele osób zastanawia się czy lampy wiszące w każdym przypadku dobrze sprawdzać się będą w przypadku łazienki. Jak się jednak okazuje jest to w znacznej mierze zależne przede wszystkim od rozmiarów danego pomieszczenia, jego wystroju oraz indywidualnych preferencji. W praktyce okazuje się, że lampy wiszące szczególnie dobrze sprawdzać się będą w pomieszczeniach o znacznej wysokości przekraczającej nawet 3 metry. Mniej istotne są pozostałe wymiary takiego pomieszczenia, chociaż w zależności nich tego różnić się może najbardziej dogodne miejsce montażu takiej lampy. W przypadku pomieszczeń wysokich i o znacznej powierzchni lampa wisząca zastosowana może być na jego środku. W przypadku tych o znacznej wysokości ale małej powierzchni lamp nie należy stosować centralnie. Zamiast tego można na przykład zamontować dwa mniejsze źródła światła tego typu po obu stronach lustra.

Jeżeli chodzi o eleganckie lampy wiszące do łazienki nie powinno się nigdy zapominać o konieczności dobierania ich pod kątem wydajności. Zazwyczaj w celu dokładnego oświetlenia danej łazienki zaleca się by na pomieszczenie o powierzchni 10 m2 zastosować światło o mocy szacunkowej 250 W. Tylko w takim wypadku będzie można zyskać pewność, że zastosowany system oświetleniowy przekładać się będzie na możliwość dokładnego naświetlenia. Jak się jednak okazuje co najmniej równie ważną rolę odgrywać będzie barwa emitowanego światła. W przypadku lamp wiszących w pobliżu lustra powinno się stosować te emitujące neutralną barwę. Lampy znajdujące się bardziej w centrum łazienki powinny mieć już zamontowane żarówki emitujące światło o barwie bardziej ciepłej. W obecnym czasie znacznie więcej uwagi niż kiedykolwiek wcześniej przykłada się do kwestii wyboru odpowiedniego typu oświetlenia. Szczególnie istotną rolę wydaje się odgrywać to, które zamontowane ma być w pomieszczeniach takich jak łazienka. W tym przypadku wyróżniać się one powinno z jednej strony atrakcyjnym i idealnie komponującym się z łazienką designem. Z drugiej jednak strony światło takie powinno mieć właściwie dobraną charakterystykę barwową dostosowaną do specyfiki łazienki i miejsca zamontowania w niej.

Dodaj komentarz