Jakie baterie umywalkowe wybrać?

Wybór odpowiednich elementów armatury łazienkowej ma bezpośredni wpływ na jej ogólną estetykę i funkcjonalność. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań technicznych, a także ciekawego wzornictwa i kolorystyki można do wnętrza wprowadzić ciekawy nastrój. Nie wolno jednak zapominać o detalach. Dlatego właśnie wybór właściwych baterii umywalkowych to jedna z podstawowych kwestii dobrej aranżacji łazienki.

Baterie czasowe do domu

baterie umywalkowe czasoweDuży wybór tych elementów na rynku umożliwia harmonijne wyposażenie całego wnętrza oraz zapewnienie mu walorów praktycznych. Istnieje wiele funkcjonalnych i ekonomicznych elementów wyposażenia łazienki, które pozwolą w wygodny sposób korzystać z mieszkania. Dzięki dobrym bateriom umywalkowym każde mycie rąk stanie się czystą przyjemnością. Warto jednak dobierać tylko elementy od sprawdzonych producentów, którzy zapewniają gwarancję na produkt. Niektóre z nowoczesnych baterii umożliwiają też oszczędzanie wody. Służą do tego mechanizmy ustawiania czasu, a także perlatory. Sprawdzają się one zarówno w toaletach publicznych, jak i w domach. Do wyboru są także oryginalne baterie wandaloodporne, mosiężne, antykorozyjne i samozamykające się. Sprawdzonym patentem dla osób, którym zdarza się zapominać o zakręceniu wody po umyciu rąk są dobre baterie umywalkowe czasowe. Umożliwiają one swobodną regulację czasu przepływania cieczy po rozkręceniu kranu.

baterie umywalkowe czasoweSprawdzonym sposobem oszczędzania na wodzie może być natomiast zmiana perlatora na taki, który nie wypuszcza zbyt dużego strumienia, dzięki czemu nawet przy stałym odkręcaniu kranu zużycie wody będzie znacznie mniejsze. Można w ten sposób zaoszczędzić na opłatach, a także zapobiec potencjalnemu zalaniu sąsiadów, jeżeli zostawi się odkręconą wodę przed wyjazdem na urlop. Mechanizm tego typu baterii polega na tym, że zamykają one strumień wody po upływie określonego regulacją czasu, a otwierają dopiero po ponownym przyciśnięciu głowicy. Wybierając idealną baterię do swojej łazienki, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na jej parametry, ponieważ nie każdy typ baterii pasuje do określonego typu instalacji i umywalki. Dobre baterie posiadają właściwości antykorozyjne, a także wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne i chemiczne, na co warto zwrócić uwagę przed ich zakupem. Niektóre z nich mają także cząsteczki srebra, które wyróżnia się swoimi antybakteryjnymi właściwościami.

To rozwiązanie sprawdzi się głównie w toaletach publicznych. Niezwykle eleganckim wyglądem cechują się z kolei baterie chromowane lub miedziane. Pasują do stylowych wnętrz i nadają ciekawy wygląd całej łazience. Do klasycznych wnętrz sprawdzą się modele stalowe, które wyróżnia piękny srebrzysty połysk.

Dodaj komentarz