Jaki zbiornik na deszczówkę wybrać?

Wykorzystywanie zasobów wody deszczowej jest w obecnym czasie rozważane przez coraz większą liczbę osób. Wszystko dzięki temu, że pozwala to na znaczne zmniejszenie kosztów utrzymania przedsiębiorstwa czy też gospodarstwa domowego. Obecnie dostępne zbiorniki tego typu bardzo mocno różnią się między sobą.

Odpowiedni zbiornik na deszczówkę

Główne różnice pomiędzy nimi wynikają przede wszystkim z jakości ich wykonania jak również miejsca ich stosowania. W tym drugim przypadku wyróżnić należy te naziemne jak też i podziemne z których każdy ma swoje wady i zalety. I tak zbiorniki naziemne są rozwiązaniem dedykowanym przede wszystkim gospodarstwom domowym. Są one zazwyczaj mniejszych rozmiarów przez co pozwalają na gromadzenie mniejszych ilości wody. Z drugiej strony jednak przekłada się to na ich zdecydowanie mniejszą wagę. Zbiorniki takie zazwyczaj przybierają postać niezwykle wygodnych w użyciu beczek wykonanych z tworzyw sztucznych. Tym samym możliwe jest ich wygodne przestawianie w najbardziej dogodne miejsce do gromadzenie wody deszczowej. Jeżeli chodzi jednak o zbiorniki na deszczówkę w Krakowie nie powinno się zapominać o tych typu podziemnego. Przede wszystkim dedykowane są one do bardziej profesjonalnych zastosowań wymagających większych ilości zużywanej wody. Zbiorniki takie są w znacznej części zakopane w ziemi. Mają one większe rozmiary i mogą być wykonane nie tylko z tworzyw sztucznych, ale także i z betonu. To przekładać się będzie zazwyczaj na ich znacznie większą wytrzymałość.

Z drugiej strony jednak nie ma możliwości zmiany miejsca gdzie będą one ustawione po ich zakopaniu w ziemi. Dlatego też miejsce ich ustawienie powinno być zawsze przemyślane. Przy wyborze odpowiedniego typu pojemnika na deszczówkę należy pamiętać o kryterium jego pojemności. Nie powinno być ona zbyt mała, ale także i zbyt duża co wpłynęłoby na gromadzenie większej ilości deszczówki niż jest to faktycznie potrzebne. Równie ważne jest aby zbiornik był odpowiednio odporny na bezpośrednie oddziaływanie promieniowania uv, które mogłoby spowodować pogorszenie właściwości wody. W ostatnim czasie coraz większą popularnością zaczynają cieszyć się zbiorniki na deszczówkę. Są one powszechnie wykorzystywane nie tylko przez użytkowników prywatnych ale także i przez firmy czy też gospodarstwa rolne. Kluczowe jest jednak dobranie odpowiedniego ich typu do miejsca zastosowania, oraz wielkości zapotrzebowania na wodę. Istotna okazać się może jednak również jakość wykonania danego pojemnika przekładająca się na jego solidność.

Dodaj komentarz