Łazienka jest tym pomieszczeniem w domu i mieszkaniu, które jest najbardziej zagrożone przez niekorzystne oddziaływanie wilgoci. Może ona spowodować wzrost ryzyka rozwoju grzyba i pleśni, które mogą być wyjątkowo szkodliwe dla zdrowia. Właśnie dlatego w pomieszczeniach takich, jak kuchnia czy łazienka, ważne jest zastosowanie odpowiedniej hydroizolacji.
Izolacja wodna zastosowana wewnątrz budynku wyróżniać się powinna zupełnie innymi cechami niż ta, stosowana w zewnętrznej jego części. Przede wszystkim, powinna się ona nadawać do aplikacji w niemal każdym miejscu łazienki, od okolic kranu, po brodzik czy przestrzeń w okolicach wanny. W takich właśnie miejscach zdecydowanie najczęściej sprawdzać się będzie dedykowana folia w płynie. Te nowoczesnego typu są produktami natychmiastowo nadającymi się do użucia, jednoskładnikowymi i opartymi o wodorozcieńczalne żywice, Takie właśnie właściwości nowoczesnych folii w płynie do hydroizolacji powodują, że przy ich pomocy można zabezpieczyć nawet wnętrze kabin prysznicowych oraz sanitariatów. Plusem nowoczesnych folii jest z pewnością fakt, że są to skuteczne preparaty szybkowiążące, dzięki którym można łatwo zamknąć rysy na podłożu.
Takie materiały tworzyć będą na podłożu szczelną warstwę izolacyjną, na której można bezpośrednio układać płytki ceramiczne czy też nanosić dowolną praktycznie powłokę. Taka folia jest dedykowana do użycia w łazience i to na najbardziej zróżnicowanych rodzajach podłoża. Sprawdzi się naniesiona na przykład na beton, na płyty cementowe czy też stare płytki ceramiczne. Korzystne zazwyczaj działanie hydrolizującej folii w płynie można dodatkowo znacznie zwiększyć przy zastosowania wysokiej jakości zaprawy cementowej. Takie zaprawy są wzmocnione przy pomocy włókien i modyfikowane dodatkowo przy użyciu wysokiej jakości polimerów. Taka izolująca zaprawa dzięki temu jest w stanie zachować pełną wytrzymałość i najważniejsze właściwości w najbardziej nawet ekstremalnych warunkach środowiskowych.
Zastosowanie skutecznych materiałów do hydroizolacji wnętrza pomieszczeń jest bardzo ważne. To właśnie dzięki temu będzie można zyskać pewność, że warunki w łazience, kuchni czy też innym pomieszczeniu narażonym na działanie wilgoci, będą maksymalnie korzystne. Oczywiście aby tak było należy odpowiednio wybrać materiał izolacyjny, stwarzający odpowiedni poziom ochrony przed wilgocią. Zwrócić uwagę należy na jego skład, sposób aplikacji czy też pozostałe właściwości określane bezpośrednio przed producenta.