grzejniki na podczerwień

Jak zamontować grzejnik na podczerwień?

Wraz z rozwojem technologii pojawiają się na rynku coraz nowocześniejsze rozwiązania w wielu dziedzinach życia. Obecnie jednym z najbardziej popularnych rozwiązań są grzejniki na podczerwień. Bardzo innowacyjne oraz oszczędnie rozwiązanie stosowane w szybkim ogrzewaniu pomieszczeń. Ich montaż jest bardzo prosty i nie wymaga posiadania specjalistycznej wiedzy technicznej.

Grzejniki proste i eleganckie

grzejniki na podczerwieńJedynym warunkiem jaki trzeba spełnić jest posiadanie specjalnie przygotowanej instalacji elektrycznej. Zatem jak poprawnie powinno się montować oszczędne grzejniki na podczerwień? Pierwszym najważniejszym krokiem jest wybranie panelu o odpowiednim rozmiarze. Przyłożenie szablonu dołączonego do zestawu do ściany upewnienie się, że jest umiejscowiony poziomo a następnie zaznaczenie miejsc w którym umiejscowione zostaną śruby, Ważnym krokiem jest upewnienie się, że w miejscach otworów nie przebiegają żadne przewody. PO wykonaniu wszystkich tych operacji należy wywiercić otwory najlepiej wiertarką posiadającą funkcję udaru. Producenci oraz budowlańcy zalecają używanie wiertła o rozmiarze 8mm. Po wykonaniu otworów należy zamontować kołki rozporowe na następnie wkręcić śruby tak aby wystawały na około 1 cm. Kolejnym krokiem jest ponowne przyłożenie szablonu w celu upewnienia się poprawności wykonanej pracy.

grzejniki na podczerwieńJednym z ostatnich kroków jest zawieszenie grzejnika za pomocą specjalnych podpór i zamknięcie dźwigni zabezpieczających oraz podłączenie panelu do prądu. Oszczędne grzejniki na podczerwień są idealnym rozwiązaniem dla ludzi ceniących sobie wygodę, prostotę oraz elegancję. Wielu producentów oferuję wykonanie panelu na specjalne zamówienie z wybraną przez klienta teksturą lub grafiką. Dzięki czemu grzejniki na podczerwień mogą spełniać rolę obrazu lub lustra w łazience po wcześniejszym nałożeniu lustrzanej warstwy. Taki panel idealnie nadaje się do małych łazienek jako dodatkowa forma ogrzewania po za sezonem grzewczym. Dzięki innowacyjnemu sposobowi ogrzewania są w stanie ogrzać dane pomieszczeni znacznie szybciej niż tradycyjne grzejniki konwekcyjne. Reasumując oszczędne grzejniki na podczerwień są idealnym rozwiązaniem dla osób które potrzebują dodatkowego źródła energii. Dodatkowo należy wspomnieć, że jest to doskonałe ogrzewanie dla alergików, ponieważ w przypadku używania paneli na podczerwień nie występuje cyrkulacja powietrza dzięki czemu w powietrzu nie unoszą się drobinki kurzu.

Decydując się na ogrzewanie falami podczerwonymi dostarczymy naszemu organizmowi również zbawiennych jonów ujemnych. Ogrzewanie podczerwone nazywane jest również naturalnym ponieważ działa na podobnej zasadzie jak promienie słoneczne.

Dodaj komentarz