Jak wygląda wykonanie hydroizolacji pionowej?

Podczas budowy domu pierwszym krokiem powinno być zabezpieczenie fundamentów przed zalaniem wodami gruntowymi oraz ścian przed niechcianą wilgocią. Bez tej izolacji na elewacji oraz wewnątrz budynku bardzo często pojawia się grzyb i pleśń, co prowadzi do poważnych chorób układu oddechowego.

Jak wykonać hydroizolację?

hydroizolacja pionowaŻeby uniknąć tych przykrych efektów zawilgocenia ścian, należy wykonać hydroizolację pionową. Firmy remontowe i przedsiębiorstwa budowlane specjalizują się w różnych usługach, które chronią mury budynków przed podmywaniem i wilgocią. Aby zadbać o trwałą i prawidłową izolację fundamentów trzeba korzystać z nowoczesnych materiałów, takich jak pianka poliuretanowa. Wykazuje ona najlepsze właściwości wodoszczelne, cechują ją niska nasiąkliwość, odporność na uszkodzenia mechaniczne, oprócz ochrony przed wodą zapewnia także termoizolację. Osoby, które chcą zabezpieczyć budynek przed wilgocią, powinno zainteresować wykonywanie hydroizolacji pionowej mazowieckie natomiast to województwo, na którym firmy świadczące te usługi działają najprężniej. Jednak na samym początku trzeba sprawdzić stan budynku i w razie jakichś ubytków wyrównać ściany zaprawą cementową z dodatkiem uelastyczniacza. Skuteczna hydroizolacja pionowa polega na naprawie, uszczelnieniu i osuszeniu ścian.

hydroizolacja pionowaWzmacnia strukturę konstrukcji, spowalnia procesy erozji materiałów porowatych oraz zatrzymuje korozję elementów zbrojeniowych. Izolacja jest w pewnym sensie powłoką ochronną na powierzchni ścian fundamentowych powyżej gruntu. Po wykonaniu otworów przenika się do struktury betonu, rozpuszcza starą zaprawę, następnie zagęszcza beton i wszystko wiąże ze sobą. W końcowej fazie powstają nowe struktury, które wypełniają kapilary, pory i mikroszczeliny, wypierając wody gruntowe. Po założeniu hydroizolacji trzeba pamiętać o zabezpieczeniu jej zewnętrznej warstwy przed uszkodzeniami mechanicznymi najlepiej folią kubełkową. Cena takiej usługi waha się od kilku do kilkunastu tysięcy złotych, w zależności od wykorzystanych materiałów, poziomu wód gruntowych, stopnia przepuszczania i rodzaju budynku. Jednak warto zainwestować pieniądze, żeby cieszyć się domem bez problemów z podmywaniem fundamentów i wilgocią na ścianach.

Dzięki hydroizolacji uniknie się grzyba na ścianach, którego bardzo trudno się pozbyć. Dodatkową korzyścią jest zmniejszenie rachunków za ogrzewanie, ponieważ to zabezpieczenie zapewnia pewnego rodzaju termoizolację. Zapobiega również pękaniu konstrukcji i osiadaniu domu, co może grozić poważnym zawaleniem.

Dodaj komentarz