bateria miedziana

Jak wybrać baterię do zlewozmywaka?

Obecnie można kupić wiele rodzajów zlewozmywaków. Są wersje stalowe, granitowe, czy z tworzywa. Zlew może być okrągły, kwadratowy, prostokątny, z jedną lub dwiema komorami. Dzięki temu zlewozmywak może być dopasowany do wystroju kuchni, jak również będzie bardzo praktyczny. Oczywiście, duży i wytrzymały zlew jest niezbędny w kuchni.

Dobra bateria do zlewu

bateria miedzianaWarto jednak zadbać o to, by dobrać do niego odpowiednią baterię. W końcu korzystanie ze zlewu nie może obejść się bez wody. Baterie można dostać w zestawach ze zlewem lub też można je kupić osobno. Jakie wersje są do wyboru? Najpopularniejsza jest bateria stalowa. Ma srebrny kolor i lśniącą fakturę. Jest gładka, nieporowata, zatem jest łatwa do czyszczenia. Ma uniwersalną barwę, pasuje zarówno do zlewów metalowych, jak i tych z kamienia. Stal jest wytrzymała i odporna na wysokie i niskie temperatury. Jeśli jednak mamy kuchnię w stylu retro to lepsza będzie oryginalna bateria miedziana. Ma kolor rudo-brązowy, stylizowana jest na baterie w starych zlewach. Można też kupić baterie o barwie złotej, różowej, czy czarnej. Druga rzecz to kształt i długość baterii. Lepiej jest wybrać baterię dłuższą, bo wtedy nalewanie wody do dzbanka, czy garnka będzie łatwiejsze. Bateria może mieć wysoki kran w kształcie odwróconej litery U, mieć kran lekko uniesiony, czy też długi, a prosty, równoległy do zlewu. Zwykle ich kształt ma znaczenie tylko estetyczne, a nie praktyczne. Z drugiej strony warto jest pomyśleć o baterii z wyciąganą wylewką.

bateria miedzianaWtedy kran ma na stałe zamocowaną podstawę do zlewy, ale samą baterię można wyciągnąć ? jest ona zaczepiona do grubej karbowanej rury. Do bardzo praktyczna rzecz, ponieważ pozwala np. na dokładne opłukanie zlewu z każdej strony, czy nalanie wody do wiadra które nie zmieściłoby się do zlewu. Do zlewów najlepsze będą oczywiście baterie z jednym kurkiem. Podnosi się go do góry ? to pozwala regulować siłę strumienia wody, oraz na boki ? by uzyskać ciepłą lub zimną wodę. Dzięki temu łatwiej jest ustawić pożądaną temperaturę wody niż gdyby trzeba było obsługiwać dwa kurki. Przy zakupie wylewki warto od razu zadbać o to by mieć zapasową uszczelkę (to jest element który najszybciej się zużywa), jak również ewentualnie silikon (przydatny generalnie przy montażu zlewu).

Kończąc rozważania, warto jest zamówić baterię do zlewozmywaka, która będzie jednocześnie estetyczna i praktyczna. Do wyboru są baterie stalowe i kolorowe, mocowane na stałe i z wyciąganą wylewką. Na pewno znalezienie dobrej baterii nie będzie trudne dla nikogo.

Dodaj komentarz