mała łazienka

Jak urządzić małą łazienkę w bloku?

Łazienki w mieszkaniach nie są zbyt przestronne. Wie o tym każdy, kto mieszkał lub gościł w blogu. Z reguły, pod kątem metrażu, plasują się na samym końcu w rankingu pomieszczeń. Najmniejsze z nich nie mają nawet 3 metrów kwadratowych. Jak urządzić łazienkę na tak małej powierzchni, aby była funkcjonalna oraz sprawiała wrażenie większej? Jeśli i Ciebie nurtują te pytania, koniecznie przeczytaj nasz artykuł do samego końca.

Jak komfortowo korzystać z małej łazienki?

aranżacja małej łazienki Zaaranżowanie małej łazienki nie jest proste, ale, wcielając w życie kilka cennych rad, można sobie z tym poradzić. Pamiętaj jednak, że jakkolwiek przemyślane i praktyczne byłoby takie wnętrze, to zazwyczaj nie ma w nim miejsca dla dwóch osób. Każdy ze sprzętów sanitarnych wymaga przestrzeni, która pozwala na jego użytkowanie. Te obszary mogą na siebie nachodzić i nie sprawia to żadnych problemów, o ile w danej chwili z pomieszczenia korzysta jedna osoba. Jeśli z kolei Twój mąż musi się ogolić, a Ty w tym samym czasie chcesz skończyć układanie włosów, w małej łazience na pewno będziecie sobie wzajemne przeszkadzać.

Dla zwiększenia komfortu warto, aby w pomieszczeniu każdorazowo przebywała tylko jedna osoba. Pozwoli to uniknąć pośpiechu oraz niepotrzebnego napięcia. Możesz na przykład czesać w przedpokoju, a Twój mąż po kąpieli ubierze się w sypialni, nie w łazience. Te drobne zmiany pomagają w wygodnym użytkowaniu małej łazienki. O czym jeszcze należy pamiętać, aranżując niewielką przestrzeń sanitarną w mieszkaniu?

Sposoby na małą łazienkę

mała łazienka Aranżacja niedużej łazienki to wyzwanie, ale jeśli dobrze zaplanujesz prace oraz wykonasz przemyślany projekt, wnętrze zachwyci nie tylko Ciebie, ale także domowników czy gości. Oto najważniejsze zasady, związane z urządzaniem niedużej przestrzeni sanitarnej:

? Unikaj ciemnych płytek na podłodze i ścianach, ponieważ takie zestawienie optycznie pomniejszy wnętrze. Postaraj się wybrać ceramikę w jasnych barwach. Wąskie, poziome kafelki na ścianach sprawią, że pomieszczenie wyda się dłuższe i szersze, a ciemniejszy pas płytek w kabinie doda mu kilka centymetrów wysokości. Wiedz jednak, że trick z ciemnymi kafelkami pod prysznicem uda się tylko wtedy, gdy całe wnętrze będzie wyłożone jasnymi płytkami.

? Na dominującej ścianie zamontuj duże lustro bez ram (sama tafla). Jest to znany sposób na to, by optycznie powiększyć, podwyższyć i rozjaśnić wnętrze. Zwierciadło w łazience jest niezbędne, zatem nic nie stoi na przeszkodzie, aby miało naprawdę spore rozmiary, co optycznie powiększy wnętrze.

urządzenie małej łazienki ? Jeśli w łazience planujesz posiadać kabinę prysznicową, rozważ model z przeźroczystymi, szklanymi drzwiami. Dzięki temu przestrzeń w małym wnętrzu będzie sprawiała wrażenie otwartej, czyli większej.

? W kwestii mebli, sanitariatów i armatury postaw na minimalizm. Proste formy i mała gama kolorów wprowadzają do wnętrza przytulność oraz sprawiają, że wydaje się większe.

? W małym wnętrzu utrzymuj wzorowy porządek i czystość. Niech na widoku nie stoją żadne kosmetyki ani chemia łazienkowa, a lustro zawsze będzie wypolerowane i błyszczące. Jeśli jednak coś musi stać na blacie, wstaw to do ozdobnego kosza albo pudełka. Ład i czystość podnoszą atrakcyjność niedużych pomieszczeń oraz optycznie je powiększają.

Podsumowanie

Mała łazienka może być funkcjonalna, piękna i sprawiać wrażenie przestronnej, o ile wcielisz w życie powyższe wskazówki. Warto dobrze zaprojektować wnętrze, aby cieszyło oczy przez kolejnych kilka-kilkanaście lat. Naprawdę warto!

Dodaj komentarz