Jak przygotować się do generalnego remontu mieszkania?

Przeprowadzka do nowego mieszkania, czy odświeżenie domu otrzymanego po babci ? wszystko to wymaga przeprowadzenia generalnego remontu. Odmalowanie ścian, nowe posadzki, meble i generalny remont kuchni i łazienki ? wszystko to czeka nowych mieszkańców. Jak odpowiednio przygotować się do generalnego remontu mieszkania?

Tanie remonty mieszkań w Białymstoku

remonty mieszkańPrzede wszystkim należy przygotować budżet i oszacować wydatki, na jakie można sobie pozwolić. Podczas remontu często pojawiają się tak zwane wydatki niespodziewane i sytuacje losowe, dlatego warto je już zawczasu przygotować na nie pieniądze ? najlepiej przynajmniej 20% budżetu. Jeśli możliwości finansowe na to pozwalają warto skorzystać z usług projektanta lub architekta wnętrz. Doświadczony profesjonalista będzie wiedział na co należy zwrócić szczególną uwagę, jakie roboty wymagają największego wkładu finansowego, a także pomoże przy nadzorze przeprowadzanych robót remontowych. Remont mieszkania można równie dobrze przygotować i zaplanować samodzielnie, choć może to zająć nieco więcej czasu. Przede wszystkim należy zastanowić się, które prace remontowe należy wykonać w mieszkaniu i przygotować ich wstępny kosztorys. Przeprowadzenie remontu można wykonać samodzielnie, z pomocą fachowców danych dziedzin lub wynająć w tym celu ekipę remontową, która kompleksowo wykona cały remont.

remonty mieszkańWarto przed podjęciem współpracy z fachowcami sprawdzić, jakie mają opinię i doświadczenie lub zapytać znajomych, czy polecają jakiś konkretnych specjalistów wykonujących remonty mieszkań ? dzięki temu można być bardziej pewnym, że skorzysta się z usług uczciwych fachowców, znających się na swojej pracy. Remont warto zacząć od najbardziej pracochłonnych i czasochłonnych pomieszczeń, czyli łazienki i kuchni. Prace remontowe należy rozpocząć od prac konstrukcyjnych ? wyburzanie ścianek działowych, stawianie nowych, wykonanie podwieszanych sufitów. Kolejnym krokiem jest naprawa, rozbudowa lub zmiany w instalacjach ? być może warto wymienić stare rury na nowe, aby uniknąć za jakiś czas ponownego rozkuwania łazienki? Kolejny etap to prace naprawcze: wymiana lub naprawa okien i drzwi, wyrównanie ścian. Następnie pora na wykończenie sufitów ścian i na samym końcu podłóg ? odmalowanie, wymiana paneli.

W tak przygotowanych pomieszczeniach można podjąć się podstawowych prac montażowych, jak wymiana kontaktów i włączników, przykręcanie szafek, ułożenie mebli. Generalny remont mieszkania to nie lada wyzwanie ? zarówno pod względem nakładu pracy, czasu, jak i pieniędzy. Odpowiednie przygotowanie się do niego, pod względem finansowym i merytorycznym, to podstawa sukcesu.

Dodaj komentarz