drewniane rozety

Jak można wykorzystywać rozety drewniane?

Drewno, w dalszym ciągu pozostaje jednym z częściej wykorzystywanych surowców konstrukcyjnych, oraz budowlanych. Wykorzystuje się je również bardzo często, do tworzenia mebli. Wadą drewna jest jednak fakt, że bardzo widoczne na jego powierzchni są ślady montażu, w postaci wkrętów czy też śrub. Aby je zamaskować, warto wykorzystywać specjalne ozdoby wykonane z drewna, które nadadzą meblom również bardziej eleganckiego wyglądu.

Rozety drewniane ? dostępne w wielu wersjach

rozetaWłaśnie z tego względu tak ważne staje się, aby te oznaki montażu skutecznie zamaskować. Szczególnie często wykorzystuje się w tym celu elementy takie jak wyjątkowa rozeta drewniana. Jest to specjalny element ozdobno-maskujący, który można zamontować miejscu śrub czy też wkrętu, tak, aby stały się one zupełnie niewidoczne. Jest to możliwe dzięki temu, że osoby te również wykonane są w całości z drewna, co też powoduje, że po ich montażu rozeta może wyglądać jak integralna część danego drewnianego mebla. Dzięki wykonaniu ich z drewna, wspomniane ornamenty mogą być również lakierowane czy malowane, bądź też złocone, co pozwala na jeszcze lepsze dostosowanie ich do ogólnego stylu wykończeniowego użytego w danym pomieszczeniu. Ozdoby takie dostępne są w wielu różnych wersjach. Przykładowo, bardzo popularne są w ostatnim czasie ornamenty oraz ozdoby w postaci specjalnych listew, które szczególnie często montowane są w przypadku mebli.

drewniane rozetyListwy takie, wykonane są w całości z pyłu drzewnego a ich wyróżnikiem jest fakt możliwości dostosowywania ich do danego podłoża za pomocą strumienia gorącego powietrza. Innym przykładem rozety z drzewa może być ornament narożnikowy, wykorzystywany również najczęściej do ozdabiania mebli. Również on wykony jest z pyłu drzewnego, co pozwala na swobodną możliwość dostosowywania wyglądu tej ozdoby do danej powierzchni, choćby poprzez jej zaginanie. Takie rozety, doskonale nadadzą się do ukrycia śladów montażowych oraz innych defektów wizualnych, powstałych na powierzchni drewnianych mebli. Co ciekawe jednak, stosować je można równie dobrze na innych drewnianych powierzchniach, na przykład na powierzchni ścian, drzwi, czy też sufitów, nadając im bardziej klasyczny, elegancki charakter.

Ozdoby, wykonane z drewna, mogą być świetnym pomysłem na zamaskowanie widocznych śladów montażowych, powstałych na powierzchni drewnianych mebli. Ważne, by wykorzystywać te, które zostaną wykonane na przykład z pyłu drzewnego. Dzięki temu, pod wpływem ciepła, ozdoby takie będą w pewnym stopniu elastyczne, co pozwala na znaczne lepsze dopasowanie ich do powierzchni danego mebla, ściany, czy też drzwi.

Dodaj komentarz