drewno

Jak działa linia do cięcia drewna?

Aby produkcja drewna była bezproblemowa, oraz związana była z możliwie jak najniższymi kosztami produkcji, wykorzystywane sa obecnie w pełni, lub częściowo automatyczne metody. Są one związane z wykorzystywaniem odpowiednich transporterów taśmowych, powiązanych bezpośrednio z maszynami do cięcia oraz rozłupywania poszczególnych kłód drewna. Taki sposób produkcji, wymaga jedynie nadzoru operatora, a nie jego udziału w cięciu.

Bezpieczne i skuteczne linie do cięcia drewna

drewnoWszystko to pozwala w praktyce na znaczne ograniczenie kosztów produkcji, ale także unikniecie ewentualnych urazów w kontakcie z elementami tnącymi pił, wykorzystywanych do produkcji drewna opałowego. W każdym tartaku obecnie znajduje się co najmniej jedna tania linia do cięcia drewna, która to składa się z wielu różnych maszyn, które ściśle ze sobą współpracują. Głównym i podstawowym elementem, koniecznym do działania takiej linii, mogą pił piły, piło – łuparki, oraz łuparki do drewna. Szczególnie piło łuparki są obecnie wykorzystywane bardzo często, przede wszystkim ze względu na fakt, że są to maszyny, które łączą w sobie zalety piły, jak i łuparki. Aby maszyna taka mogła podzielić kłodę drewna, według ustandaryzowanych wymiarów dla drewna opałowego, wystarczy skierować kłodę na odpowiedni podajnik. Tam następnie jest kierowany na piłę, która dzieli kłodę na mniejsze części drewna.

pocięte drewnoNastępnie, specjalna taśma – podajnik, kieruje mniejsze części drewna do elementu rozszczepiającego. Dzieli on drewna na szczepy które to są już przygotowane do właściwej sprzedaży, czy też przechowywania. Ważne jest, że do dzielenia drewna, nie jest wymagana żadna aktywność ze strony operatora tej linii. Podzielone drewno na specjalnej taśmie jest kierowane w kierunku skrzynki, czy też zbiornika. Mozę być ono także zdejmowane z taśmy ręcznie, lub z pomocą robota. Do obsługi linii do ciecia drewna potrzeba jest tak naprawdę jedynie kilka pracowników, zaś większość czynności związanych z dzieleniem i produkcją drewna opałowego, wykonywanych jest automatycznie, za pośrednictwem maszyn. Dzięki temu, w ciągu jednego dnia roboczego, można wytworzyć znacznie więcej drewna opałowego.

Produkcja drewna opałowego jest znacznie prostsza przy wykorzystaniu do tego celu odpowiednich maszyn. Szczególnie popularne stają się obecnie specjalne linie produkcyjne. Składają się one z urządzeń służących do cięcia drewna, dzielenia go na mniejsze części, oraz do jego transportu. Dzięki tanim liniom, które działają w pełni automatycznie, możliwe jest ograniczenie kosztów produkcji drewna opałowego.

Więcej informacji znajdziesz na stronie www.amix-wieczorek.pl!

Dodaj komentarz