balkon w mieszkaniu

Jak dobrze zabezpieczyć balkon?

Nie tylko mieszkańcy bloków marzą o tym by mieć balkon ? również często mają je domy jednorodzinne. Mimo iż ich właściciele mogą się cieszyć działką to czasem dobrze jest mieć balkon, na który można udać się od razu po przebudzeniu, czy wystawić suszarkę z praniem na zewnątrz, ale tak by stała pod dachem i nie zmokła w razie czego.

Balkony często pełnią też funkcję przechowalni

izolacja balkonu w domuNie da się jednak ukryć, że balkon ? jako fragment domu ? wystawiony jest stale na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych. Promieniowanie słoneczne, wiatr, deszcz, wysokie i niskie temperatury mogą niszczyć podłogę, balustrady czy zadaszenie balkonu. Jak się przed tym ochronić, tak by balkon nie potrzebował szybkiego remontu? Jak dobrze go zabezpieczyć? Na pewno ważna jest izolacja balkonu w domu. chodzi tu przede wszystkim o betonową wylewkę oraz jej zabezpieczenie. Beton pozornie jest solidnym materiałem, jednak pod wpływem wody może pękać, pojawiają się też pleśniowe wykwity. Materiał się kruszy, przez co balkon nie tylko nie wygląda dobrze, ale też jego solidność staje pod znakiem zapytania. W związku z tym zawsze betonową powierzchnię trzeba przykryć hydrofobową powłoką, jak również warto dorzucic zbrojenie rozproszone. Dzięki temu podstawa balkonu będzie odporna na uszkodzenia. Druga ważna sprawa to zabezpieczenie balustrady.

balkon w mieszkaniu Tu ważne jest z jakiego materiału zrobiona jest balustrada. Przykładowo, metal ? nawet ten opisywany jako nierdzewny ? z czasem zacznie korodować. W związku z czym od razu warto cynkować ogniowo taką konstrukcję, a potem regularnie ją zabezpieczać specjalnym preparatem. Przy balustradach drewnianych wazne jest coroczne bejcowanie i olejowaniem. W przeciwnym razie balustrada zacznie gnić, pękać, butwieć na skutek wilgoci w powietrzu. W celu zabezpieczenia balkonu warto inwestowac także w jego zadaszenia ? wtedy nie będzie na niego padał deszcz, czy śnieg. Zadaszenie można zrobić z poliwęglanu litego/komorowego, z wodoodpornej tkaniny, a nawet z drewna. Są zadaszenia stałe, jak również te rozwijane ? ręcznie lub automatycznie (głównie te tekstylne). O nie też oczywiście trzeba dbać, by nie niszczały.

Niewątpliwie dobrze wykonana betonowa wylewka, mocno zakotwiczona balustrada i inwestycja w zadaszenie znacząco zmienią wygląd jak i trwałość balkonu ? oczywiście na plus. Dobra firma budowlana z pewnością zadba o to, by całość została należycie przygotowana, tak by inwestor nie miał problemu z naprawami i remontami balkonów.

Dodaj komentarz