obraz z ptakiem

Jak dobrać obrazy do salonu?

Dekorować salon można na różne sposoby. Wykorzystuje się do tego zasłony, poduszki ozdobne, dywanu, oświetlenie, czy porcelanowe figurki. Chodzi o to by nadać pomieszczeniu oryginalnego charakteru i spersonalizowanego wyglądu. Wiele osób decyduje się też na dekorowanie ścian.

Praktyczne zagospodarowanie ściany

ptaki na obrazie Jednak tapetowanie jest kłopotliwe, cegły czy beton architektoniczny mało kiedy pasuje, z kolei nie każdy chce stawiać na widoku zdjęcia rodziny w ramkach. Co wtedy? Zawsze można postawić na obrazy. Stanowią uniwersalną ozdobę każdego salonu, choć nie tylko. Dobrać je można do każdego stylu wnętrzarzkiego. Trzeba jednak wiedzieć na jakie motywy postawić, jak duży ma być obraz oraz jak oprawiony. Co warto wiedzieć? Do stylu ekologicznego, Urban jungle, czy skandynawskiego warto dobrać obrazy przedstawiające naturę. Mogą to być piękne obrazy z ptakami do salonu, jak i obrazy z kwiatami, czy krajobrazami. Powinny być oprawione w klasyczne drewniane ramy, najlepiej bez zbędnych zdobień. Z kolei do pomieszczeń w stylu nowoczesnym jak i glamour sprawdzą się obrazy abstrakcyjne. Jeśli pomieszczenie jest utrzymane w odcieniach czerni i bieli to żeby nadać mu koloru warto wybrać wyraziste obrazy, nawet lekko pstrokate.

obraz z ptakiem Z kolei do wnętrz bardziej barwnych można dobrać bardziej minimalistyczne, geometryczne obrazy. We wnętrzach francuskich idealne będą portrety. W końcu kojarzą się one z pałacami, zamkami i dworkami, a tam zawsze były wieszane portrety królów, czy cesarzy. Powinny być koniecznie oprawione w bogato zdobione ramy np. pozłacane a jeśli w drewniane to tylko te misternie ozdabiane, rzeźbione, tak by podkreślić szlachetność wnętrza. a czy do wnętrz industrialnych i flotowych też można zawieszać obrazy? Jak najbardziej! Sprawdzą się tu te z motywami przemysłowymi np. ze stacjami kolejowymi, fabrykami, maszynami, czy pojazdami. Podkreślają one surowy charakter wnętrza, którego początki wywodzą się właśnie z budynków poprzemysłowych które przerabiane były na mieszkalne. Tutaj warto postawić albo na proste czarne ramki albo też na obrazy w tak zwanych antyramach, czyli za szkłem, na specjalnym mocowaniu.

Podsumowując, jak widać do każdego wnętrza można dobrać odpowiedni obraz. Może to być martwa natura, krajobraz, abstrakcja, portret, czy obraz przedstawiający maszynę. Warto zwrócić uwagę też na ramki obrazów, tak by pasowały do nich, jak i do wnętrza. trzeba też zastanowić się nad wielkością obrazu (zbyt duże będą przytłaczać, zbyt małe będą niewidoczne), jak również nad ich ilością (czy to będzie jeden duży obraz, czy kilka mniejszych).

Dodaj komentarz