dywan przy kanapie

Jak często i kiedy należy prać dywany?

Dzięki dywanom dom staje się ciepły i przytulny. Często są one też ozdobą salonu czy też sypialni. Aby jednak dodawał, a nie odejmował uroku wnętrzu, powinien być czysty i zadbany. Zapewnić to może właściwa pielęgnacja i przede wszystkim odpowiednie czyszczenie.

Jak często i kiedy należy je prać?

dywan w salonieWszystkie dywany niezależnie od tego, z jakich materiałów powstały i w jakim są kolorze, wymagają prania. Dywany gromadzą wszystkie pyłki i kurze z otoczenia, lądują na nich codziennie włosy, sierść zwierząt, wylane napoje jak i wilgoć powietrza. Wszystko to prowadzi do namnożenia roztoczy i innych drobnoustrojów oraz bakterii. To niekorzystnie wpływa na zdrowie, nasze jak i dzieci. Zgromadzone w dywanie wszystkie zabrudzenia, okruchy i piasek działają niekorzystnie na jego stan i strukturę. Aby uniknąć kupowania, wciąż nowych wykładzin należy je często i systematycznie odkurzać, co pozytywnie wpłynie na ich stan i zmniejszy tempo ich brudzenia się oraz zużywania. Trudno jednoznacznie powiedzieć, jak często należy prać dywan znajdujący się w naszym mieszkaniu. Wiele zależy od natężenia ruchu w danym pomieszczeniu i eksploatacji dywanu, jak również charakteru zabrudzeń i zanieczyszczeń. Niektórzy specjaliści zalecają, żeby każdy dywan prać przynajmniej co dwa lata, a jeśli jest intensywnie użytkowany, to jeszcze częściej. Przed każdym praniem dywan należy dokładnie odkurzyć.

dywan przy kanapieOczywiście pranie dywanu jest czasochłonne i wymaga specjalistycznych środków i chemii. Dlatego pranie dywanów w warszawie we włochach można zlecić fachowcom, którzy dokładnie wypiorą dywan ze wszelkich zanieczyszczeń i alergenów. Skorzystanie z takiej usługi jest koniecznością jeżeli chcemy, by dywan cieszył się bardzo długo swoim wyglądem i spełniał funkcje użytkowe. Możecie to zrobić również samodzielnie, jest wiele aktywnych środków do mycia dywanów, ale trzeba mieć również do tego odpowiednią szczotkę, a na koniec dywan potrafi schnąć cały dzień, jak i dłużej. Zlecenie prania dywanów to lepsza i pewna opcja, szczególnie dla tych, którzy nie mają na to czasu, a lubią mieć porządek, albo mają w swoim domu, domownika, który ma problemy z alergią na wszelkie roztocza.

Czysty i zadbany dywan to ozdoba każdego wnętrza. Aby cieszył swym urokiem przez lata, warto dbać o niego codziennie ? regularnie odkurzając, trzepiąc i na bieżąco usuwając plamy, a raz do roku ? fundując mu odświeżającą kąpiel. Dodatkowo dzięki profesjonalnym usługą piorącym, dywan będzie idealnie czysty, pozbawiony kurzu, bakterii oraz plam, a także zachowa swój pierwotny stan, a także strukturę i kolor.

Dodaj komentarz