Innowacyjna budowa obiektów biznesowych

Kontenery, które jeszcze do niedawna kojarzyły się tylko z transportem dużych i ciężkich ładunków teraz znalazły nowe zastosowanie. Wykorzystuje się je w budownictwie zarówno obiektów handlowych, jak i domów całorocznych. Wydaje się to niemożliwe, by zaadaptować tak nieestetyczny element jako obiekt mieszkalny, jednak inwestorzy podjęli się tego wyzwania, a efekt jest zachwycający.

Różnorodne obiekty z kontenerów

obiekty z kontenerówBudowa wielu obiektów za pomocą kontenerów zyskuje na popularności, wykorzystując nowe technologie można sprawić, by wyglądały one niczym tradycyjne murowane konstrukcje. Adaptacja kontenerów morskich na obiekty funkcjonalne jest odłamem budownictwa, który w naszym kraju nie jest tak popularny, jak na zachodzie. Z roku na rok zyskuje jednak coraz więcej zwolenników, zwłaszcza wśród właścicieli firm, którzy pragną niskim kosztem postawić własny lokal. Większość oferowanych projektów to sprawdzone rozwiązania, jednak na życzenie klienta wykonywane są także indywidualne konstrukcje. Funkcjonalne obiekty z kontenerów znajdują szerokie zastosowanie już w wielu miastach ? zarówno jako obiekty handlowe, jak i usługowe. Spełniają wszystkie wymogi budowlanej, jak i sanitarne, dlatego nie trzeba się zamartwiać o dopuszczenie ich do użytku. Warto wspomnieć, że kontenery mogą być ze sobą łączone dzięki czemu można uzyskać znacznie większą powierzchnię użytkową. Są także dobrze izolowane, co nawet zimą zapewnia temperaturę optymalną do pracy.

obiekty z kontenerówPoza tym cała instalacja elektryczna pozwala także na użytkowanie różnego rodzaju pieców wolnostojących, które nie wpływają na materiał kontenerów. Ważny jest fakt, że producent przygotowując kontener pod obiekt handlowy zobowiązuje się do wykończenia go ?pod klucz? zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz. Klient otrzymuje więc kontenery wyposażone w wodę, prąd, ale także oświetlenie, wykończone podłogi, ściany oraz inne dekoracje. Wszystko jest dopasowywane do rodzaju prowadzonej działalności i branży, w jakiej się specjalizujemy. Bardzo nowoczesny styl zachęca klientów do odwiedzenia tego miejsca. Obiekty biznesowe budowane w innowacyjny sposób z wykorzystaniem kontenerów są najbardziej widoczne w dużych miastach.

Poza małymi sklepikami, czy kawiarniami powstają też kilkupiętrowe biurowce spełniające wymogi inspekcji budowlanych oraz zapewniające komfort pracy dzięki dobrej izolacji termicznej i wyciszeniu. Jest to najtańsze i najszybsze rozwiązanie, by otrzymać nowe i własne miejsce do pracy oszczędzając budżet. W wielu przypadkach można przenieść takie kontenery w dowolne miejsce.

Dodaj komentarz