dywan

Ile kosztuje pranie dywanów?

Jednym z bardziej istotnych elementów związanych z utrzymywaniem porządku w mieszkaniu, powinno być pranie dywanów. Wynika to z faktu, że właśnie na jego powierzchni, znajduje się zazwyczaj najwięcej alergenów, roztoczy, czy też kurzu. W takim wypadku, najlepszym wyjściem wydaje się być zlecenie tego zadania profesjonalistom.

Cena za pranie dywanów

dywanDzieje się tak przede wszystkim ze względu na fakt, że profesjonalne firmy sprzątające, mają zazwyczaj dostęp do znacznie bardziej skutecznych kosmetyków, oraz detergentów, które pozwalają im na skuteczniejsze oraz sprawniejsze pozbycie się wszelkich zabrudzeń. Aby tak jednak było, należy znaleźć odpowiednią firmę sprzątającą, odpowiadającą za opłacalne pranie dywanów – cena Wrocław jest miastem, gdzie jest ona najbardziej trakcyjna. Głównym czynnikiem, najbardziej wpływającym na cenę usługi czyszczenia dywanu, jest wielkość, oraz jego rodzaj. Większość firm sprzątających, wylicza cenę tej usługi na podstawie oczyszczonego metra kwadratowego powierzchni dywanu. I tak w przypadku dywanów akrylowych, bądź też bawełnianych, ceny te są najniższe i zaczynają się już od 9,5 zł za m/2.

czysty dywanW przypadku droższych, ale także i bardziej delikatnych dywanów wełnianych i kaszmirowych ceny te są nieco wyższe, zaczynające się od 10 zł za m/2. Najdrożej obecnie prezentuje się czyszczenie dywanów typu shaggy, czyli tych, z bardzo długim włosiem. W ich przypadku, ceny profesjonalnego oczyszczania, zaczynają się od 17 zł za m/2, lub od 13 zł za m/2, w przypadku dywanów o mniejszej powierzchni. Należy jednak pamiętać, że w przypadku tego rodzaju dywanów, czyszczenie ich przez profesjonalistów, jest jedynym sposobem na pozbycie się mocno utrwalonych zabrudzeń, ale też i na przykład nieprzyjemnego zapachu. Do kosztów za czyszczenie dywanu należy wliczyć także ewentualne usługi dodatkowe. Może to być usługa odplamiania, która coraz częściej wliczona jest w cenę, usługa dezynfekcji, czy też usługa usuwania roztoczy. Warto z nich regularnie korzystać, szczególnie gdy w domu przebywają alergicy.

Utrzymanie dywanów w odpowiedniej czystości, może być bardzo trudne. Dotyczy to jednak w szczególności dywanów z dłuższym włosiem, lub też tych, które już od bardzo długiego czasu nie były czyszczone. We wszystkich tych przypadkach, należy zlecić ich dokładne oczyszczenie, profesjonalistom. Mają oni do dyspozycji środki, które pozwalają im nie tylko na czyszczenie powierzchni dywanu, ale także i na jej dezynfekcję, czy też na usunięcie wszelkiego rodzaju szkodliwych roztoczy kurzu domowego.

Więcej znajdziesz na stronie www.pogromcyplam.pl!

Dodaj komentarz