Ile kosztuje cyklinowanie podłogi w Bydgoszczy?

Decydując się na drewnianą podłogę, powinniśmy mieć na uwadze, że jest to materiał wymagający regularnej i starannej konserwacji. Aby móc jak najdłużej zachwycać się wyglądem naturalnego drewna i jego niepowtarzalnymi wzorami, trzeba należycie zadbać o powierzchnię. Ważne jest nie tylko jej systematyczne ulepszanie za pomocą dedykowanych dla tego materiału środków czystości. Nawet najstaranniej konserwowana chemicznie podłoga może wymagać podjęcia specjalnych kroków.

Zalety cyklinowania podłóg

Istnieje wiele sposobów, aby odnowić drewno podłogowe. Jeden z najbardziej skutecznych i popularnych to cyklinowanie. Czynność ta polega na usuwaniu zniszczonej powierzchni drewna poprzez szlifowanie jej przeznaczonym do tego sprzętem. Dzięki tej metodzie możliwe jest odnawianie nawet bardzo starych parkietów. Sprawdza się przy wielu rodzajach drewna i przynosi niebywałe efekty. Z pewnością dla zainteresowanych taką usługą istotna jest jej cena. Jak wiadomo, koszty różnych produktów i świadczeń uzależnione są od lokalizacji. Cena cyklinowania w Bydgoszczy jest jednak zbliżona do cen w innych miastach i regionach. Większość firm nie podaje konkretnych stawek w swoich ofertach i deklaruje, że dla każdego klienta wykonuje indywidualną kalkulację na podstawie wielkości pomieszczenia oraz innych parametrów. Można jednak znaleźć ogłoszenia i strony internetowe, gdzie firmy określają koszty wykonania usługi. Na ich podstawie łatwo oszacować, że najczęściej wycenia się tę usługę na 25 zł za metr kwadratowy.

Warto wiedzieć, że na podane ceny wpływają dodatkowe czynności wykonywane podczas cyklinowania. Zazwyczaj zaraz po nim przeprowadza się olejowanie lub lakierowanie mające na celu ochronę powierzchni przed uszkodzeniami i brudem. Wiele firm wlicza ten proces w cenę cyklinowania. Nie bez znaczenia pozostaje także powierzchnia cyklinowanej podłogi. Im mniejsza jest, tym bardziej zwiększają się koszty jej obróbki. Niektóre firmy z Bydgoszczy w przypadku małych powierzchni rezygnują z kalkulacji kosztów według liczby metrów na rzecz stałej stawki obowiązującej poniżej konkretnej miary. Istnieją firmy, których cennik różni się w zależności od pory roku. Wpływ na koszt ma także sposób cyklinowania. Z pewnością metoda bezpyłowa wymagać będzie większego nakładu finansowego ze względu na użycie specjalnej cykliniarki wyposażonej w odkurzacz.

Duża liczba firm w Bydgoszczy i ich szerokie oferty pozwalają na wybranie usługi we właściwej dla klienta cenie. Uwzględnienie indywidualnych parametrów każdego pomieszczenia pozwala na ustalenie kwoty odpowiadającej zarówno zainteresowanym, jak i firmie.

Dodaj komentarz