hala namiotowa magazynowa

Hala namiotowa nie tylko jako magazyn

Istnieje bardzo wiele sytuacji, kiedy potrzebne jest nam zadaszenie, jednak budowa obiektu z różnych przyczyn nie jest możliwa. Na dużych placach budów, festiwalach czy po prostu w różnego rodzaju firmach szuka się innych, alternatywnych rozwiązań, które będą tańsze i bardziej funkcjonalne. W końcu zaraz po zakończeniu danej inwestycji, obiekty tymczasowe mogą zostać rozmontowane, dzięki czemu nie zabierają potrzebnego miejsca, nie pozostawiają śladów oraz nie ulegają niszczeniu.

Hala namiotowa i jej zastosowania

hala namiotowa magazynowa Lekkie konstrukcje namiotowe większości z nas kojarzą się pawilonami handlowymi czy letnimi imprezami rodzinnymi. Przemysł jednak wciąż idzie do przodu i dzisiaj hala namiotowa jest konstrukcją znacznie bardziej wytrzymałą. Jej elementy nośne, czyli szkielet, są zbudowane ze stalowych kształtowników. Najczęściej są to elementy zimnogięte, przybierające przekroje ceowników lub dwuteowników. Możemy spotkać również inne przekroje, między innymi okrągłe, teowe, zamknięte w kształcie kwadratu lub prostokąta. Cała hala jest wykonana według szczegółowego projektu przygotowanego w technologii 3D. Taki system pozwala na dopracowanie każdego szczegółu, przewidzenie każdego otworu montażowego i nie tylko. Dzięki temu sam montaż konstrukcji przebiega znacznie szybciej i prościej.

hala namiotowa magazynowaOprócz ramy, bardzo istotną częścią, jaką powinna posiadać hala namiotowa magazynowa, jest przekrycie. Przekrycie, to tkanina, której zadaniem jest stworzenie pionowych i poziomych przegród, które pozwolą na wykreowanie pomieszczeń. Ogromną zaletą hal namiotowych jest łatwość ich posadowienia. Konieczne jest jedynie wypoziomowanie podłoża oraz utwardzenie gruntu. Nawet, jeżeli wystąpią jakieś przemieszczenia szkieletu obiektu tymczasowego, nie będą one na tyle znaczące, by zagrażać bezpieczeństwu znajdujących się we wnętrzu ludziom lub materiałom. Ewentualna awaria jakiegokolwiek elementu i zawalenie namiotu nie wywoła poważnych szkód, ponieważ tkanina jest stosunkowo lekka (nie posiada tak dużego ciężaru jak płyty wielowarstwowe czy blaszane wykończenie dachu standardowej hali). Przeznaczenie tego typu obiektów może być bardzo różnorodne.

Rozpoczynając od magazynów, letnich imprez cyklicznych czy wydarzeń kulturalnych, kończąc na pawilonach handlowych i wybiegach dla koni. Z tego typu rozwiązań korzystają również ogrodnicy. Wykorzystują oni fakt, że tworzywo wypełniające może być transparentne, co powoduje przedostawanie się przez niego światła. Co ciekawe, decydując się na takie rozwiązanie, wcale nie musmy kupować hali – możemy ją wynająć na dowolny okres czasu.

Dodaj komentarz