mobilne domki całoroczne

Gdzie można postawić domki całoroczne?

Domki holenderskie już od dłuższego czasu są bardzo popularne. Ich właściciele umieszczają je w różnych miejscach w kraju, oferując zwiedzającym wynajem i wygodny odpoczynek. Niemniej jednak tego typu budynki nie służą wyłącznie do wynajmowania. Niektóre osoby na stałe przeprowadzają się do domków, gdyż koszt ich stworzenia jest nawet kilkakrotnie mniejszy niż budowa murowanego domu.

Odpowiednio wyposażone domki

mobilne domki całoroczneWbrew pozorom domek holenderki daje właścicielom szerokie pole do popisu i otwiera przed nimi spore możliwości. Do czego wykorzystuje się tego typu budynki? Wiele pytań i wątpliwości zostanie rozwianych w momencie stwierdzenia faktu, że domek znajduje się na kółkach. Co to oznacza? Budynek nie jest w żaden sposób przymocowany do gruntu, co czyni go mobilnym. Dzięki temu nie trzeba się długo zastanawiać na tym, w jakim miejscu umieścić domek ? może on stać na działce, tuż obok domu lub stanowić świetną formę wypoczynku nad jeziorem, w górach lub nad morzem. W okresie zimowym, kiedy kąpanie się raczej nie wchodzi w grę, wówczas budynek można przenieść bliżej swojego miejsca zamieszkania. Należy jednak pamiętać, że domek holenderski nie może być transportowany w taki sposób, jak chociażby przyczepa kempingowa.

mobilne domki całoroczneDo przewiezienia takiego budynku niezbędna jest firma, która się w tym specjalizuje, gdyż z uwagi na gabaryty budowli, nie może być ona swobodnie przewożona polskimi drogami. Solidne mobilne domki całoroczne, jak sama nazwa wskazuje, mogą być użytkowane przez cały rok. Odpowiednie wyposażenie budynku, podłączenie go do kanalizacji, wodociągów, ogrzewania sprawi, że momentalnie staje się miejscem idealnym do zamieszkania. Co jest ciekawe, osoby posiadające domki holenderskie, nie muszą martwić się o różnego rodzaju pozwolenia. Z uwagi na to, że obiektu nie przymocowuje się do podłoża, to nie wymagane są pozwolenia. Czy warto zatem zastąpić przyczepę lub prawdziwy dom, tym holenderskim? Wszystko zależy od tego, do czego ma zostać on wykorzystany. Dla młodych dorosłych, którzy dopiero wyprowadzili się z domu rodziców, domki całoroczne stanowią idealną alternatywę dla mieszkań.

Niektóre osoby obawiają się, że tego typu domek nie sprawdzi się do zamieszkania na stałe, gdyż jego metraż jest zbyt mały. Jest to błędne myślenie, gdyż zazwyczaj domki holenderskie mają nawet większą przestrzeń użytkową niż mieszkania w blokach czy kamienicach. Z pewnością taki budynek jest większy niż przyczepa kempingowa, a jego wielkość głównie zależy od tego, ile pieniędzy chce przeznaczyć przyszły właściciel.

Dodaj komentarz