Ręka trzymana na klamce

Do czego służą wkładki antywłamaniowe?

Wiele osób niesłusznie sądzi, że aby zapewnić mieszkaniu odpowiednią ochronę przed włamaniem, wystarczy zainwestować we wzmocnione drzwi. Żadne tego typu konstrukcje jednak nie okażą się wystarczające, aby zapobiec próbie wtargnięcia włamywacza. Właśnie dlatego tak ważne jest inwestowanie w odpowiednie wkładki oraz zamki przeciwwłamaniowe.

Solidne wkładki antywłamaniowe jako ochrona przed kradzieżą

Klucz włożony do zamku w drzwiachTo właśnie od zastosowania odpowiednich wkładek zależne będzie to czy drzwi mieszkania będą odporne na tak zwany bumping, czyli najczęściej wykorzystywany sposób wtargnięcia do mieszkania. Wkładki w połączeniu z solidnymi drzwiami są w stanie zagwarantować pełną ochronę również na próby rozwiercania, ale także i podważenia i wyrwania zamka. Wkładki są coraz częściej odporne również na tak zwany lockpicking, oczywiście w przypadku wyboru odpowiedniego rodzaju wspomnianego zabezpieczenia. Solidna wkładka antywłamaniowa to przede wszystkim ta typu jednostronnego. Jest to najpopularniejszy rodzaj opisywanego zabezpieczenia, łączący zazwyczaj przystępną cenę z bardzo uniwersalnym zakresem zastosowań.

Ręka trzymana na klamceUmożliwiają one otwieranie drzwi jedynie z jednej strony. Można je zastosować nie tylko w przypadku drzwi do mieszkania, ale również do zabezpieczenia mniej istotnych pomieszczeń. Chodzi tutaj w szczególności o klatki schodowe czy też wejścia do śmietników. Coraz większe znaczenie zaczynają obecnie odgrywać jeszcze bardziej zaawansowane zabezpieczenia, na przykład te wyposażone w zaawansowane pokrętło EVO. Ten rodzaj wkładek antywłamaniowych musi być zgodny z normą bezpieczeństwa PN-EN 1303: 2015-07. Daje ona niemal pełną gwarancję co do ochrony mieszkania przed bumpingiem czy też lockpingiem, czego same drzwi przeciwwłamaniowe nie są w stanie zagwarantować. Kolejnym rodzajem opisywanych wkładek są te wyposażone w gałkę. Ich prosta obsługa nie wpływa negatywnie na poziom zapewnianego dzięki nim bezpieczeństwa przed włamaniem, które jest na bardzo wysokim poziomie. Wkładki te wyróżniają się tym, że pozwalają na otwarcie zamka od wewnątrz w awaryjnych sytuacjach, na przykład w przypadku zagubienia klucza.

W obecnym czasie zwraca się szczególny nacisk na zagwarantowanie odpowiedniej ochrony przed włamaniem do mieszkania. Aby ją zapewnić, bardzo ważne jest zainwestowanie w odpowiednie drzwi antywłamaniowe. Jak się jednak okazuje, nie są w stanie zapewnić wysokiej ochrony przed próbami dostania się do mieszkania doświadczonych i wyposażonych w nowoczesny sprzęt włamywaczy. Aby to zagwarantować, kluczowe jest zainwestowanie we właściwe wkładki antywłamaniowe.

Dodaj komentarz