Do czego służą odciągi lakiernicze?

Praca w lakierni, jest nierozerwalnie związana z szeregiem zagrożeniem przede wszystkim na oddziaływanie groźnych substancji znajdujących się w parach lakierniczych. Właśnie ze względu na to, tak ważne okazuje się stosowanie w kabinach lakierniczych, nowoczesnych systemów filtracji. Oprócz zwiększonego bezpieczeństwa, dają one również pewność wykonywania zadań w możliwie najbezpieczniejszych warunkach.

Kiedy stosuje się odciągi lakiernicze?

Odciągi lakiernicze, okazują się być w praktyce najczęściej wykorzystywanymi urządzeniami do filtracji. Urządzenie te, koncentruje swoje działanie na pobieraniu powietrza, filtrowaniu go z oparów, oraz mgieł, które są nierozerwalnie związane z wykorzystywaniem lakierów. Co więcej, to właśnie urządzenie filtrujące, jest w stanie zwracać do wnętrza kabiny, zupełnie oczyszczone powietrze. Jest to zabieg, który skutecznie usprawnia pracę w zakładzie lakierniczym, niezależnie od rodzaju techniki lakierowania. Filtracja, wydaje się zapewniać najwyższy standard lakierowania, co więcej bez ryzyka ponownego osadzania się na świeżo polakierowanej powierzchni, drobinek które krążą w powietrzu. W praktyce okazuje się więc, że odciąg lakierniczy jest tym rodzajem filtracji, który wykorzystywany jest zdecydowanie najpowszechniej. Oczywiście, bardzo duża osób w takiej sytuacji zastanawia się, czy wybrać sprawnie działający system odciągu na sucho, czy też na morko. Maszyny, które działają na sucho, są w stanie zagwarantować skuteczny wskaźnik oczyszczenia powietrza z wszelkich zawieszonych drobin, który może dochodzić niemal do 100 %.

Wszystko dzięki temu, ze w tych nowoczesnych systemach odciągowych w lakierniach coraz częściej stosowany jest unikalny i wyróżniający się wysokim poziomem wydajności system dwóch filtrów. Dzięki temu, system filtracji lakierni dna nie tylko o bezpieczeństwo zatrudnionych w takich przedsiębiorstwach lakierników, ale także i o środowisko naturalne na zewnątrz lakierni. Właśnie to powoduje, że nowoczesne systemu odciągu wydają się dominować obecnie w nowoczesnych lakierniach. Aby zadbać o możliwość bezpiecznego i bezproblemowego wykonywania poszczególnych zadań w lakierniach, szczególnie ważne okazuje się być zadbanie o zastosowanie w niej wydajnego systemu filtracji. Obecnie, systemem, który wydaje się wyróżniać szczególnym poziomem skuteczności, okazuje się być często filtracja na sucho, za pomocą nowoczesnych systemów odciągów. Dzięki systemom dwóch odrębnych filtrów, wspomniane systemy dbają nie tylko o bezpieczeństwo pracowników lakierni, ale także i o środowisko naturalne.

Dodaj komentarz