okna

Dlaczego warto regulować okna PCV?

Okna po pewnym czasie, mogą zacząć odmawiać posłuszeństwa. Zazwyczaj, będzie objawiało się to poprzez problemy z ich otwarciem, lub też zamknięciem. Przyczyną takich problemów są w szczególności ruchome elementy okien, takie jak zawiasy, czy też ościeżnica. Niekorzystny wpływ na te elementy mają przede wszystkim zmiany temperatury. Powodują one, że materiały, z których wykonane jest okno PCV na przemian kurczą się i rozszerzają.

Regulacja okien PCV

oknaW połączeniu z mocnym ciśnieniem skrzydła do ramy, w czasie jego zamykania lub otwierania, powoduje to utratę szczelności okna, a także coraz większy oprócz przy próbach jego otwarcia, oraz zamknięcia. W tym przypadku, jedynym rozwiązaniem wydaje się być precyzyjna regulacja okien pcv – Poznań jest miastem, gdzie można ją zamówić praktycznie bez żadnych problemów. Aby regulacja okien miała sens, należy ją powtarzać regularnie, co najmniej co dwa lata. W większości sytuacji, jedynym elementem i zadaniem, który wykonuje się podczas takiej regulacji, jest dodanie smaru do ościeżnicy, którego ilość po pewnym czasie naturalnie się zmniejsza. Rola tego smaru jest niezwykle istotna, gdyż zmniejsza on siłę tarcia podczas ruchu skrzydła okna. Gdy smaru nie ma, powoduje to nawet pęknięcie, lub też wytarcie zawiasu bądź ościeżnicy.

okna pcvBardzo poważnym problemem, szczególnie w przypadku popularnych okien wielokomorowych, a także okien balkonowych, które mają bardzo dużą wagę, jest ich opakowanie. Dzieje się tak zazwyczaj na skutek bardzo częstego otwierania na pełną szerokość tego właśnie rodzaju okien, co nie jest w ich przypadku wskazane. Gdy do tego dojdzie, serwisanci muszą przede wszystkim ocenić, gdzie doszło do przesunięcia skrzydła okna. W tym celu zazwyczaj korzystają z ołówka, którym zarysowują zamknięte skrzydło okna. Następnie, na podstawie tego obrysu, mogą oni oszacować, w którym momencie skrzydło po otwarciu zachodzi na obrys. Kolejnym krokiem jest demontaż skrzydła okna i wymiana zawiasów, które najczęściej odpowiadają za jego nieprawidłowe położenie. W większości wypadków, powyższe prace pozwalają na przywrócenie oknom prawidłowego działania.

Dbanie o okna w mieszkaniu pozwala zapobiec w przyszłości wielu problemem z ich użytkowaniem. W szczególności bardzo ważne jest, by tego rodzaju prace zlecać profesjonalistom. Tylko w takim wypadku, możliwe jest zachowanie płynności podczas poruszania skrzydłem okiennym, oraz zapobieganie wszelkiego rodzaju problemom związanym z utratą szczelności przez okno. Wszelkie prace konserwacyjne należy powtarzać regularnie.

Chcesz wiedzieć więcej? Wejdź na stronę www.serwisokienny.pl!

Dodaj komentarz